przynale?żność do zbioru

0

Jak sprawdzić czy jakaś liczba n, nie należy do dwóch rozłącznych zbiorów liczb.

0

Trzeba sprawdzić czy nie należy do jednego i nie należy do drugiego.

  1. Czy zbiory są posortowane ?
    tak --> przeszukiwanie binarne.
    nie --> przeszukiwanie liniowe.

z tego co wiem nie ma szybszego sposobu..

0

ja umiemprymitywnie
jezeli n

if n > 0 then real
if n monza przedstawic wpsotaci bez ulamku then calkowite
if n < 0 and calkoite then n = natural;

albo to calkowite byly na odwrot z naturalnymi :O

i czemu tego tekstu nie ma

0

Jeżeli masz dane te zbiory to zapewne masz dane ich kresy a jak tak to wystarczy porównać czy dana liczba n nie znajduje się przypadkiem wewnątrz jednej i drugiej pary kresów.

0

Jeżeli masz dane te zbiory to zapewne masz dane ich kresy a jak tak to wystarczy porównać czy dana liczba n nie znajduje się przypadkiem wewnątrz jednej i drugiej pary kresów.

Do d**y ta metoda... Masz taki zbiór: (2,5,11,40) i liczbę 32. Jest większa od dwa, jest mniejsza od 40 ale to nie oznacza, że zalicza się do zbioru. Bo tu chodzi o zbiory, nie zakresy. Zbiór się mieści w zakresie, ale nie musi zawierać jego wszystkich elementów. Z resztą gdyby chodziło o zakresy, DETOX by się tu nie pytał, tak głupi nie jest (mam nadzieję ;) ).

[do DETOXa]
Operator "is" jest do porównywania OBIEKTÓW!

0

Dokładnie... próbowałem różne kombinacje z "not" oraz "is" ale bez skutku...

0

A jak masz zdefiniowane te zbiory?

0

Masz taki zbiór: (2,5,11,40) i liczbę 32.

A nie można:
if 32 in [2,5,11,40] then ...

0

Dzieki już sobie poradziłem... chodziło o złe nawiasy :-/

0

Jest jeszcze inna metoda.

Można podzielić (chyba) dwa zbiory i wynikiem tego będzie zbiór, który zawiera tylko te elementy, który znajdują się w obudwu tych zbiorach a potem tylko sprawdzasz, czy ten twój element należy do tego nowego zbioru.

(A jak pomnożysz zbiory to wynikiem będzie zbiór, który zawiera wszytkie elemnenty obu zbiorów).

Pozdrowienia!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1