Zapis do pliku i nagły Restart kompa

0

Witam.
Pisze program, ktorego głownym zadaniem jest monitorowanie czasu spedzonego przy komputerze. Zapisuje do pliku godzine uruchomienia systemu(zalogowanie sie uzytkownika). Przy wylogowaniu to samo. Dane te sobie odpowiednio formatuje. I tutaj problem.
Jak obsluzyc tako sytuacje gdy uzytkownik nacisnie Reset(niemoznosc zapisu wylogowania). Czy dobrym pomyslem jest zapisywanie do pliku tymczasowego godziny wylogowania co np. 1 min i w przypadku zrestarowania kompa ostatni wpis w pliku tymczasowym bylby zapisywany jako czas wylogowania. Czy tak sie to robi? Czy moze ma ktos jakis modrzejszy sposob. Pomozcie.
Pozdrawiam
Pepe

0

Wow, co za zbieg okoliczności.. tez chciałem robić taki program, serio.

PS: twój pomysł co minute nawet może być, ale niech to robi w miarę szybko, a nie znowu jak Kazaa przy ściaganiu (co chwila przerwa na zapisanie.. dość wkurzające).

Do programu kiedyś się zabierałem... ale zostawiłem sobie go tylko w głowie. Dobrze by było jakbyś dodał statystyki np. najwięcej spędzone w "soboty" albo najdłużej dnia : tego i tego. Można tez: o tej godzinie, w tym miesiącu itd... wymyślać w nieskończoność.

Jak już zrobisz ten program to daj znać - zrobie beta testy.. bede go uzywał sobie [hurra]

0

Czy nikt nie ma propozycji?
Jeszcze jest inny problem. Mianowicie chciałbym usunąć moją aplikację z listy znajdującej się po naciśnięciu klawiszy: Ctrl + Alt + Del? Tak aby użytkownik nie widział, że aplikacja jest uruchomiona.Wiem, że to działa tylko w systemach Win9x(function RegisterServiceProcess(dwProcessId,dwType:dword): Integer;stdcall;external 'kernel32.dll' - RegisterServiceProcess(GetCurrentProcessID, 1); )
A chciałbym, żeby program z tej funkcji korzystał jeśli zostanie uruchomiony na tym systemie(np. WinME) i żeby ta funkcja nie była brana pod uwagę gdy zostanie uruchomoiny w Win XP/NT/2000. A. Boduch w FAQ(nr.127) zaleca zastosować ładowanie dynamiczne biblioteki. Napiszcie prosze jak to zrealizować.
Pozdrawiam
Pepe

0

Wow, co za zbieg okoliczności.. tez chciałem robić taki program, serio.

Ja też taki program napisałem (podobny), ale kod mi się gdzieś zapodział...
A w ogóle nie miałem obsłużonej funkcji odpalenia RESETA :)

0

Zbieg okoliczności piszecie?
Ja identyczny program robię już od 3 tygodni... [hurra] [hurra] [hurra]

0

Ja taki program napisalem juz z 2 lata temu...Kilka wersji nawet bylo...Teraz mam zamiar zabrac sie do wersji nr 3. Ciekawa sprawa, ze wszyscy naraz chca pisac programy do tego samego :)

0

A. Boduch w FAQ(nr.127) zaleca zastosować ładowanie dynamiczne biblioteki. Napiszcie prosze jak to zrealizować.

Masz to opisane w artykule o bibliotekach dll.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1