Uzupełnianie procedur.

0

Heja!
Przerabiam kurs delphi Adama Boducha napotkałem jednak kilka problemów. Np taka linijka:
"Ok, teraz najedź kursorem na nazwę funkcji. Naciśnij kombinacje klawiszy: Ctrl + Shift + C - deklaracja funkcji
dodana zostanie w sekcji "Implementation". "
Mam wersję Borland Delphi 7 personal (z PcWorld Computer) i coś takiego nie daje żadnego efektu (próbowałem różne komibnacje tych klawiszy, a także zaznaczanie funkcji, klikanie na niej i wiele wiele innych rzeczy).
Z góry dzięki za odpowiedź!

0

Musisz uzupełnić ręcznie kod.
Jeżeli np. w części deklaracji public klasy TForm1 wpisałeś coś takiego:
procedure Test(A: Integer);
to w części implementation piszesz:

procedure TForm1.Test(A: Integer);
begin
end;

0

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź! :) Jakoś sobie poradziłem i brne dalej...

0

Musisz uzupełnić ręcznie kod.

.. poniewaz wersja Personal jest zubożona i wiele przydatnych funkcji w niej nie działa.

0

mam podobny problem musze uzupełnić procedure
procedure ChangeIt;

no i jak mam to uzupełnić? Jak robie to w ten sposób TForm.Charge; to nie działa

0

Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale jeżeli zadeklarowałeś procedurę ChangeIt; a Twoja formatka nazywa się
Form, to przeciez definicja procedury musi wyglądać tak samo. Zobacz poniższy kod, działą on poprawnie:

type
  TForm1 = class(TForm)
  private
  public
    procedure ChangeIt;
  end;

var
  Form1: TForm1;

implementation

{$R *.dfm}

procedure TForm1.ChangeIt;
begin
  // tutaj kod procedury
end;
0

tak właśnie zrobiłem ale coś nadal nie chodzi pewnie coś nie tak z instrukcją warunkową if w domu sprawdze i ją prześle na forum

0

No to jeżeli coś jest nie tak z linią kodu gdzie występuje jakaś instrukcja if - to winna jest definicja całej
procedury i to tam należy poprawić. Jak wstawisz identyczny kod jak podłaem to się program skompiluje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1