Uchwyty w webbrowser

0

Piszę przeglądarkę internetową z klawiaturą ekranową. Mam już oba moduły ale pojawił się problem przy połączeniu. Z IE moja klawiatura działa idealnie natomiast gdy zastosowałem komponent webbrowser nie mogę na stronie wstawić tekstu. Problem jest z uzyskaniem uchwytu do objektu na stronie. Zawsze dostaję uchwyt całego komponenu. Dodatkowo przy przejściu pomiędzy aplikacjami przeglądarka -> klawiatura -> przeglądarka kursor nie pozostaje w ostatnio aktywnym polu. Próbowłem połączyć obie aplikacje w jedną (docelowo tak ma to wyglądać) ale bez rezultatów. Siedzę nad tym już cały dzień i mam dość. Może ktoś ma jakiś pomysł...

0

Na swissdelphicenter.ch w dziale tipsy jest napisane, jak odwoływać się do formularzy w komponencie webbrowser.

0

Niestety w tych przykładach nie znalazłem odpowiedzi. Mozliwe ze mam zbyt male doswiadczenie. Ale tam nie ma nic na temat ostatnio zaznaczonego obiektu...

0

Może jeszcze inaczej. Klawiatura ekranowa w xp zachwuje się tak jak gdyby podpinała się do aplikacji którą obsługuje (oba okna są aktywne). Nie ma wtedy problemu z uchwytami bo focus jest tam gdzie powinien być i wystarczy tylko przesłać znak. Może ktoś ma jakiś pomysł?

0

W oknie klawiatury używaj tylko kontrolek, które nie mogą mieć focusa (czyli np. zwykły button odpada zamiast niego TSpeedButton), może to coś da.

0

A rozwiązanie było tak proste :) Rzeczywiście obiekty nie mogą mieć focusa (zastosuję image) i dodatkowo wszystko musi być na tej samej formie (forma przejmuje focus)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1