wersje językowe programu.

0

Przeczytałem cały artykuł o wersjach językowych autorstwa A.Boducha (http://4programmers.net/view.php?id=17). Mam taki problem. W mojej aplikacji wszystkie elementy (w zależności od języka wybranego) są zapisywane do plików INI, np. polish.ini, english.ini - jeden plik dla języka.

Wczytanie języka ma się na przykład następująco:

[code]
procedure language(lng:string); // zaladowanie jezyka
var
I: Integer;
begin
INI2 := TINIFile.Create(ExtractFileDir(Application.ExeName) + '\lngs' +lng);
Notatnik.Caption:=INI2.ReadString('Main','notepad_caption', 'Error Loading Language '+lng);
for i:=0 to Notatnik.ComponentCount-1 do
begin
if Notatnik.Components[i] is TMenuItem then
begin
if ((Notatnik.Components[i] as TMenuItem).Caption'-') then (Notatnik.Components[i] as TMenuItem).Caption:=INI2.ReadString('Menu', Notatnik.Components[i].Name, 'Error Loading Language '+lng);
end;

end;

INI2.Free;
end;[/code]

i tak dalej.

Jak można zapisać język, który będzie operował MessageBoxem. Np. aby przycisk <font color="blue">"MB_YESNOCANCEL"</span> był w danym jęyzku, albo jeszcze lepiej: miał dowolny caption, wybrany przeze mnie i napisany w pliku języka.

0

Jedna z wersji MessageBox'a bądź podobnej procedury umożliwia podanie tablicy z tekstami do wyświetlenia zamiast standardowych. To chyba było w WinAPI, nie w VCL.

0

Jest to w przykładach na stronie.

0

No nie wiem czy jest w przykładach. Załóżmy, że mam messagebox VCL, nie da się po prostu tej tablicy zdeklarować, np. MB_OK, to "OKI" albo "Tak" ?

PS: bo te kody WinAPi to troche małe nie są :|

0

messageBox operuje językiem aktywnym w kompie, tzn przyciski mają captiony zgodne z ustawionym językiem w systemie.

Twoja pamiętać że chodzi tu o Application.MessageBox! tu nie chodzić o VCL'owe komunikatopodobne shit

0

No Johnny Bit - miejmy nadzieję. ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1