DOS

0

Czy wie ktoś jak zrobić w Delphi aplikacje która działała by pod dosa , o ile się da.A pascala nie lubię i zresztą na delphi łatwiej pisało by się program.

0

A pascala nie lubię i zresztą na delphi łatwiej pisało by się program.

Czy Ty wiesz, jak właśnie się ośmieszyłeś? A Delphi to niby co?

0

po 1: aby nie miec tylko podstawowych rzeczy (lub miec jakiekolwiek) musisz uzyc bibliotek.
po2: pisze sie tam gdzie zazwyczaj jest opis staru programu (project1.dpr)
po3: piszac tak to sie nie rozni niczym od pascala (poza oknem edycji)
po4: zobacz artykul o pisaniu apilkacji konsolowych
po5: zobacz w FAQ (pisanie programu bez formatki)

0

czy jesteś pewien, że aplikacja konsolowa będzie działała pod DOS? Mi się wydaje, że aplikacje konsolowe są mimo wszytsko programami pod Windows (32-bit!!).

PS. Moja polonistka w podstawówce mówiła jak ktoś zaczynał zdanie od "mi się wydaje", że "misie" to są w ZOO :)

[Dopisane]
A FreePascalCompiler - dajesz opcję Delphi Compatibile i masz klasy (łącznie z dziedziczeniem itd.), try..except, wkrótce przeciążenia funkcji...

A TP7 był obiektowy, ale jakoś dziwne dla mnie te obiekty :) w delpgi jakieś łatwiejsze :)
[/Dopisane]

[Dopisane 2]
A ja właśnie w Tp (a raczej FPC) robię nakładkę graficzną na DOSa. I komponenty nie są mi potrzebne - sam robie klasy odpowiedzialne za buttony, edity itd. Choć na razie mam troche problemów z myszką

0

Wiem że delphi to przeróbka graficzna pascala ale mi chodziło o to żeby użyć pod dosem komponentów np: TEdit bo chcę z kumplem napisać małego OS o ile się uda (ale bardzo trudno).A w pascalu to trzeba było by zrobić ramke i napisać pare procedur i wtedy to coś działało by jak TEdit !!

0

A od czego biblioteka Turbo Vision? w TP7 jest wersja 2.

Delphi to nie przeróbka graficzna :P

0

world-tom, jeżeli masz takie problemy, jak zrobienie ramki z 4 linii, to polecałbym się przerzucić na szydełkowanie. A poza tym, wytłumacz mi, jak chcesz zrobić OS na Dosie ? przecież dos, jak sama nazwa wskazuje jest OS'em.

0

<font color="red">Niewiem</span> jak zrobić aby mój OS poszedł z dosa nie robiąc go na pascalu ani na alsemblerze tylko na delphi , ale tak się raczej nieda.

0

lol... Delphi ma największe wymagania z tych co wymieniłeś....
Lepiej napisz jakąś powłoczkę dla Windowsa.

0

World Tom, nie zapominaj o jezyju w jaki nas wyposażył Boski BILL (QBASIC) a tak w ogóle to bez języków które wymieniłeś to raczej nic ciekawego nie zrobisz. Sądzę także że wynika to z twoich umiejetności, (nie neguję ich) ale takie rzeczy pytają zazwyczaj początkujący , a profesjonaliści robią swoje :)SUmmA SummARUm, Twój post jest z tego cyklu : Robię komunikator lepszy od GG .... Chodzi mi tu tylko o słomiany zapał początkujących (_)

Ale jakbyś jednak robił coś dalej to życzę powodzenia :) ) )

Napisz go (tego "OSa") w VB :)))))))

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1