AutoRun...??

0

Zrobilme program ktory pokazuje zawartośc calej plyty czyli CD Browser :> I jak zrobic żeby po włozenu plyty do napedu uruchomi sie program [???] Myslę ze bedzie do tego potrzebny plik *.ini wię c już go napisalem wyglada tak:
[AutoRun]
OPEN=cdbrowser.exe
ICON=cdbrowser.exe
Nie wiem czy *.ini jest dobrze napisany i czy do programu potrzeba dopisac jakąs procedure jezeli tak to jaką [???]
Z gory dzięki [cya]

0

Widzisz lofix własnie <font color="red">z tamtad</span> pisalem ta przegladarke CDka ale jak zarobic zeby przy wlączeniu plyty mi się uruchomila [hurra]

0

to nie powino być ini
tylko autorun.inf
ale o co chodzi zeby się płyta uruchomiła?

0

Jak chcesz dowiedzieć się wszystkiego o pliku autorun.inf, to zapraszam na stronę http://www.cdzenek.prv.pl

0

Chodzi o to że jak Masz gre (niezainstalowaną) To jak plyte wkladasz do napędu to ci sie autorun pokazuje czyli jest napisane np. Zainstaluj gre, Urucham gre itd. Jak zrobić żeby po wlozeniu plytyuruchomi się moj program ??

0

tworzysz plik Autorun.inf

W nim piszesz:

[Autorun]
open=cdbrowser.exe
icon=cdbrowser.exe

i to wrzucasz to na płytke. I już :-)

0

hmm no to jak ci tyle ludzi mówi to jeśli ci to nie działa to musisz mieć w systemie autorun wyłączony :-D a na to nie ma rady ;-) wszystko jest możliwe oprócz spania na suficie bo koc spada. jesli mozna napisac wirka który uruchamia sie zaraz po włożeniu dyskietki ;) ale to już inna para kaloszy. wsadź sobie jakąś płytke z grą i zobacz jak wygląda plik autorun.inf (w notatniku otwierasz).

0

z tego co ja wiem, to każdy plik Autorun.inf zasadniczo wygląda tak samo. Ale można zrobić np. tagi teges, że jak się kliknie prawym na ikone cdromu, to sie w menu pokazujom inne opcje. Z HOMM 4 tak było. jak sie prawym klikło na cd, to było:
zainstaluj HOMM4,
zainstaluj DirectX
Patrzyłem wtedy do autorun.inf, i wiedziałem jak sie to robi ale zapomniałem. :-( :-(

0

Przykładowy plik Autorun.inf
[code]
[autorun]
open = AutoEUR7.exe
icon = AutoEUR7.exe
shell\zinstall = &Setup (English)
shell\zinstall\command = EngSetup.exe
shell\dinstall = S&etup (Deutsch)
shell\dinstall\command = DeuSetup.exe
shell\finstall = &Installer (Francais)
shell\finstall\command = FraSetup.exe
shell\zreadme = Read &Me
shell\zreadme\command = write ReadMe.wri
shell\dreadme = Info-&Datei
shell\dreadme\command = write InfoDate.wri
shell\freadme = &Lisez moi
shell\freadme\command = write Lisezmoi.wri

[/code]

0

A jak to możliwe, żeby po włożeniu dyskietki wirus sam się uruchamiał?

0

A jak to możliwe, żeby po włożeniu dyskietki wirus sam się uruchamiał?

  1. Trzeba troche pogrzebać w rejestrze aby włączyć autorun dla dyskietek, ale to i tak będzie działać dopiero po twarciu dyskietki (a nie włożeniu)

  2. Na pytania o wirusy na tym forum nie dostaniesz raczej odpowiedzi, zaraz przyjdzie jakiś modelator :) i zablokuje ten temat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1