UPX

0

Ściągnąłem sobie UPX'a z 4p. Odpalam go i tylko na ulamek sekundy pojawia sie okienko i znika. Wienc odpalilem dosa uruchamiam UPX'a i to samo. Litery przelecialy i nic nie moge zrobić. JAk mam zrobić, żebym mógł kompresować nim pliki?

0

Umieszczaj pliki do skompresowania w katalogach do ktorych sciezka nie zawiera spacji bo to jest DOS, a DOS jest troszke ograniczony :)

0

Ale ja robie wszystko bez spacji. Odpalam po prostu UPX'a a on sie pojawia na ulamek sekundy(dosłownie) i znika.

0

A... widzisz, ja mam UPX'a z nakladka.
Piszesz, ze uruchamiales go z dosa i tez pojawil sie na chwilke. Ja uruchomilem z dosa i pojawily sie dostepne opcje i sposob uzycia. Wszystko wydaje sie byc wporzadku wiec nie wiem w czym problem.
Jak chcesz to przesle ci mojego z taka mala nakladka windowsowa.

0

ja mam lepszy sposob: robisz skrot od upx, bierzesz wlasciwosci skrotu, w polu element docelowy dopisujesz: ' -9 Costam.exe'
Costam.exe jest to plik ktory chcerz pociagnac UPX, musi sie on znajdowac w katalogu z nim, cyfra natomiast oznacza jak mocno ma go skompresowac

0

Witam!

Mam lepszy sposob. Skopiuj UPX do katalogu z execiem. W lini adresu explorera (na gorze ;-)), na koncu sciezki--->upx --best -oTU_NAZWA_WYJSCIOWEGO_PLIKU.EXE NAZWA_PLIKU_DO_KOMPRESJI.EXE. Sciagnij najnowszego UPX bo on obsluguje parametr --best (czasem lepiej niz -9).

Pozdrawiam!

0

To ja poprosze o tego najnowszego UPX'a(z best'em) i z nakladką.

p.s.
MatroX! Fajny masz Avatar. CZym robisz takie efekty. To chyba motyw latarni morskiej. Nie myle sie?

0

Ja mam wrsje 1.23d zdaje sie... ale nie wiem czy to najnowsza.
A nakladka jaka mam nie jest za ciekawa bo ma tylko KOMPRESUJ i DEKOMPRESUJ bez zadnych opcji... ale napisac taka nakladke to nie problem :) Hm... w sumie to nudzi mi sie to moze cos wyskrobe zaraz :)

p.s.
MatroX! Fajny masz Avatar. CZym robisz takie efekty. To chyba motyw latarni morskiej. Nie myle sie?

Ja nic nie wiem o zadnej latarni heh... 3D Studio MAX
[cya]

0

MatroX ! To mi sie nie chce rozpakować. Pisze ze jakiś błąd itd., itp. Więc jak ktoś ma UPX'a z tą opcją BEST to bardzo prosze o podesłanie mi go na maila.

0

Łojej... a czy po prostu nie mozesz sobie w necie wyszukac?
Pierwszy adres jaki mi sie pokazal:
http://upx.sourceforge.net/

0

ja powiem tylko tyle ze z np windows commandera piszesz upx -9 plik.exe wtedy powinno okienko pokazac sie na dlozej i pasek postepu pokazac sie powinien a jak nie to jakis blad :) myslem ze masz xp bo ci znika to to okno mi tez niemartw sie niejestes jeden:P napisz sobie np z windows commandera upx.exe > log.txt uruchomi upx zapisze ekranik z niego do log.txt bajer co?:) tak ogulnie to chyba napisze nakladke na upx :-/

0

jak chcesz zobaczyc okienko to skopiuj sobie upx.exe do katalogu c:\windows\command np :) albo do c:\windows a potem
weż uruchom napisz cmd, lub command w zaleznosci czy masz system na nt czy win me w dół, i napisz upx /? i juz wiesz co robi, teraz komendami cd przechodzisz do swojego katalogu gdzie masz p;rogram i wykonujesz upx.exe nazwa pliku :P
po sprawie jeśli chcesz koszyscac ze skróta to w skrocie ustaw ze ma nie zamykac okienka po zakończeniu działania standardowo jest ON

0

Proponuję (chba po raz kolejny) plik bat zawierający całkowitą ścieżkę do UPX.exe czyli

C:\Gdzies\Cos\UPX.exe -9 %1

i teraz mozna tym batem po calym dysku sie mnozyc a obsluga prosta w explorerze drag & drop exeka na ikonke tego bata :)

0

Ehh... przy tylu odpowiedziach jak ktos czegos teraz nie bedzie wiedzial to... niech da sobie spokoj :-[
Z nudow napisalem najprostsza nakladke. Razem z UPX'em mozna ja znassac z:
http://matrox666.republika.pl/upx_nakladka_source.rar

0

ok . juz wiem. i dziala. dzienki wszystkim.
temat uwazam za zamknienty.
[diabel]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1