Ustawienia

0

Siemka, to ja blanciq. Mam problem. Robię program w którym ustawienia muszą zostać zapisane po zakończeniu działania aplikacji. Ale nie chcĘ zapisywać ich w odzielnym pliku... Co mogę zrobić ?

Z góry THX... [cya]

0

W rejestrze ?? Poczytaj w helpie o module Registry.

0

Nie chodzi mi o rejestr... Może bardziej pasowałoby mi gdyby tworzony został plik i "przyklejany do mojego programu". Wiem że można robić takie RZeczy (plik *.res). Ale nie wiem jak go obsługiwać z poziomu programu... Help me...

0

a czemu nie możesz mieć po ludzku pliku ini obok programu w tym samym katalogu?

0

czemu ? Ponieważ np. chcĘ w tych ustawieniach mieć hasło... A jak wszyscy wiedzą pliki ini można dowoli edytować. Myle sie ? A co będzie jak wszyscy będą znali te hasło ??

0

A ciezko to wymyslic sposob kodowania pliku. A np dolaczony plik tez mozna latwo wyciagnac

0

Dobra mówisz łatwo wyciągnąć, ja np. nie wiem jak... I na pewno jest to bardziej ukryte niż plik ini... Ktury Od razu żuca się w oczy, a po drógi program który jest w 1 pliku jest pardziej poręczny...

0

a Rejestr?
Moze dodaj do rejestru to haslo

0

W rejestrze, a jaki jest problem odczytać hasełko w rejestrze ?? Żaden !!! Nawet głąb to potrafi !! ;( NIe to nie przejdzie... Jak obsługiwać pliki *.res z poziomu programu ?? To jest chyba jednyne wyjście :P

0

Tak, tylko pliki RES są dołączane na poziomie kompilacji. A w czasie działania execa nie masz możliwości edytowania zasobów. :-(

0

Czyli co ?? Nie mam możliwości zapisywania hasła do mojego programu.... ?? A może jest możliwość szyfrowania hasełka do pliki *.ini lub nawet *.txt, bo jeszcze chyba to mnie ratuje :D Please help me...

0

nie szyfrować się nie da :) oczywiście, że sie da, zajrzyj do Artykułów tam bodajże jest art Szyfrowanie (proste, ale dziala)

0

Jest możliwość. Albo kodowanie hasła, albo kodowanie całego pliku z hasłem :-)

0

Ja na twoim miejscu wykorzystał bym plik *.ini a hasła zaszyfrował [cya]

0

I tak też zrobie, ale ubolewam nad tym, iż nie można edytować zasobów... NO nic.. Thx for help... UWAŻAM TEMAT ZA ZAMKNIĘTY !!!

0

proponuje plik binarny, pisalem o tym niedawno.
jeśli chodzi o zapis opcjii programu to jest najlepszy pomysł.

http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=35884#55190

0

a zoasoby możesz edytować !!
na 4p jest nawet program do tego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1