A jak odebrać e-maila?

0

Jak odebrać najnowsze maile jakie przyszły do mojej skrzynki? (Najlepiej INDY)

0

wydaje mi sie ze NIE MA takiej opcji w komponentach iindy... moglbys zrobic tak ze odbiera wszstkie i sprawdza date jesli np zostala przyslana w ten dzien to pokaz inaczej je ukryj no i tak dalej.....

a aby odczytac maile poszukaj na tej stronie....

0

O ile mnie pamięć nie myli, było i powinno być w FAQ/Artach/Gotowcach/Źródłach ale czasem szybszą odpowiedź dostaje się na forum :-P

0

A to mozna zrobic w taki oto sposob :) Na poczatku sprawdzasz ile jest maili w skrzynce a potem tylko petla mniej wiecej taka

var
i,j : integer;
naglowki : TStrings; //mozna to nazwac tablice z naglowkami :)
jest : boolean; //tu bedzie przechowywane czy odebrany mail jest nowy czy nie
begin
POP3.Liczba_maili_w_skrzynce; //sprawdzasz iel masz maili w skrzynce
naglowki := TstringList.Create;
naglowki.LoadFromFile('plik_z_naglowkami');
for i:=0 to liczba_maili_w_skrzynce-1 do
begin
pop3.odbierz_naglowek[i]; //wlasnie nie pamietam jak to jest dokladnie ale mniejwiecej o to wlasnie chodzi :)
//tu musisz miec tablice z danymi jakie naglowki byly juz odebrane i porowynywac czy ten co teraz odebrales juz jes np
jest := false;
for j := 0 to naglowki.Count-1 do
begin
if naglowki.Strings[j] = naglowek_wlasnie_odebrany then
begin
jest := false;
brake; //przerwie petle no bo taki mail juz byl wiec nie ma po co sprawdzac czy nie ma go w innej czesci tabeli
end
else
begin
jest := true;
end;
end;
if jest = true then
begin
naglowki.Add(odebrany_wlasnie_naglowek); //doda naglowek jak tego jeszcze nie bedzie
//no i tu bedzie ze odebrany mail jest nowy :)
ShowMessage('ten mail jest nowym mailem');
end;
end;
naglowki.SaveToFile('plik_z_naglowkami');
end;

Wiem ze napisalem to w taki troche dziwny sposob ale nawet nie odpalalem delphi wiec nie ma sie co dziwic :) Ma to dzialac mniej wiecej w taki wlasnie sposob :) Mam nadzieje ze nie zrobilem jakis wiekszych bledow i ze kodzik tez jest w miare czytelny :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1