kolejność ikon w tray_u

0

Witam
mam problem z kolejnością ikon w tray_u.
Muszę umieścić dwie kolejne ikony z napisem.
Wszystko jest ok pod W98 i Win2000, a pod XP kolejność zostaje zamieniona! Czy ktoś wie o co chodzi?

0

ustawiasz 2 ikony obok siebie?
jesli tak to powiem ci ze w winxp jest za ustawienie w kolejnosci i nawigacią tych ikonek odpowiedzialny specjalny menager ktory jest w budowany w explorera, i to on decyduje o kolejnosci i czy dana ikonka ma byc ukryta czy nie

0

To jak to kontrolować? One muszą być w tej koleności-pokazują temperaturę

0

Jaką temperaturę ???? -podłączyłeś czujnik, czy temp. ze środka kompa ????
Wrzuć źródełko - jestem ciekawy [hurra]

0

Zamiast Ikonek mozesz powiekszone pole i w tedy wstawiasz zwykly tekst nie koniecznie musi to byc ikonka, bol jest jednak taki ze kontrole nad tym musisz prowadzic ręcznie, tzn nie korzystać z komponentow od traya np cooltray albo pochodnych tylko samemu sie z api dobrac do tego

0

Zamiast Ikonek mozesz powiekszone pole i w tedy wstawiasz zwykly tekst nie koniecznie musi to byc ikonka, bol jest jednak taki ze kontrole nad tym musisz prowadzic ręcznie, tzn nie korzystać z komponentow od traya np cooltray albo pochodnych tylko samemu sie z api dobrac do tego

Można troszkę jaśniej...
W jaki sposób przekazać pole tekstowe do ICONNOTYFIDATA
I jak je powiększyć ?

[dopisane]

Jaką temperaturę ???? -podłączyłeś czujnik, czy temp. ze środka kompa ????
Wrzuć źródełko - jestem ciekawy [hurra]

Programik obsługuje czujnik (DS1620-prod. MAXIM)
przyłączony do RS

Jeżeli chcesz to wyślę mailem.

[dopisane]
<quote>

Jaką temperaturę ???? -podłączyłeś czujnik, czy temp. ze środka kompa ????
Wrzuć źródełko - jestem ciekawy [hurra]

<font color="black">Gdzie można wrzucić żródełko?</span>

0

vater napisał:

Gdzie można wrzucić żródełko?

hm.. Nie jestem pewien, ale może tutaj:
http://www.4programmers.net/zrodla/delphi.php
Masz tam coś takiego jak "Dodaj" ;)
Do tego działu możesz dodawać [u]tylko źródła[/u], bez skompilowanych *.exe
Możesz też poczytać to:
http://www.4programmers.net/pomoc.php?3

0

Pod 98 jest OK, pod XP nie jest OK... XP kolejna ikone do traya dodaje od lewej, a nie tak jak inne sysytemy od prawej.. Jezeli chcesz miec ikony, to sprawdz przy uruchomieniu programu, jaki to system i w zaleznosci od systemu twoz w odpowiedniej kolejnosci ikony w trayu..

0

Pod 98 jest OK, pod XP nie jest OK... XP kolejna ikone do traya dodaje od lewej, a nie tak jak inne sysytemy od prawej.. Jezeli chcesz miec ikony, to sprawdz przy uruchomieniu programu, jaki to system i w zaleznosci od systemu twoz w odpowiedniej kolejnosci ikony w trayu..

<font color="black">Tak też i uczyniłem, tylko nie wiem jak sprawdzić, że to XP, więc sprawdzam czy to jest 95/98 lub NT
if (Win32Platform = VER_PLATFORM_WIN32_WINDOWS) or
(Win32Platform = VER_PLATFORM_WIN32_NT)
jeżeli nie to zamieniam kolejność.
Jeżeli wiesz jak odwołać sie do XP to proszę napisz</span>

0

<font color="darkblue">Twój problem to w rzeczywistości: Jak (gdzie) umieścić parę cyferek na ekranie monitora tak żeby były możliwie najbardziej widoczne i żeby jak najmniej przeszkadzały w innych czynnościach.
Mam podobny problem [glowa] !!

Ja chcę umieścić gdzieś cyferki określające ile czasu siedzisz przy kompie (ddmm:ss) i wymyśliłem że najlepszym z możliwych może być zrobienie paska msIE z tymi cyferkami :-)

Tylko że nigdzie nie można znaleźć jakiej pożądnej pomocy, ani żadnego kodu źródłowego takiego paska!! [diabel] [glowa] [stuk]
</span>

0

...jak nie zamieściłeś, to puść mi na maila!
DZIĘKI!!!! [hurra]

0

...jak nie zamieściłeś, to puść mi na maila!
DZIĘKI!!!! [hurra]

<font color="black">Sorry zamieszczę program i schemat po 17 marca, jeżeli tylko obronię pracę.... Inaczej ktoś mógłby uznać moją pracę za plagiat!
na razie tylko umieściłem program do obsługi RS (DB9) "tesrtRS.zip' w źródłach </span>

0

Napisalem ze szkoy, zebys sprawdzil, w jakim systemie pracujesz i wiesz co? Jak sobie potem mialem inne lekcje to tak sie zastanawialem i wpadlem na to, ze mozesz miec problemy z dokladnym odczytaniem systemu ;-) Zamieszczam kod:

var
OperatingSystem: string;
OS:TOsVersionInfo;
begin
OS.dwOSVersionInfoSize:=SizeOf(OS);
GetVersionEx(OS);
case OS.dwPlatformId of
VER_PLATFORM_WIN32s:
begin
OperatingSystem := 'Windows '+IntToStr(OS.dwMajorVersion)+'.'+IntToStr(OS.dwMinorVersion);
end;
VER_PLATFORM_WIN32_WINDOWS:
begin
if (OS.dwMajorVersion = 4) and (OS.dwMinorVersion = 0) then OperatingSystem:='Windows 95'
else if (OS.dwMajorVersion = 4) and (OS.dwMinorVersion = 10) and (OS.dwBuildNumber = 67766222) then OperatingSystem := 'Windows 98'
else if (OS.dwMajorVersion = 4) and (OS.dwMinorVersion = 10) and (OS.dwBuildNumber = 67766446) then OperatingSystem := 'Windows 98 SE'
else if (OS.dwMajorVersion = 4) and (OS.dwMinorVersion = 90) then OperatingSystem:='Windows Me'
else OperatingSystem := 'Windows 9x ver '+IntToStr(OS.dwMajorVersion)+'.'+IntToStr(OS.dwMinorVersion)+' Build: '+IntToStr(OS.dwBuildNumber);
end;
VER_PLATFORM_WIN32_NT:
begin
if (OS.dwMajorVersion = 5) and (OS.dwMinorVersion = 0) then OperatingSystem := 'Windows 2000'
else if (OS.dwMajorVersion = 5) and (OS.dwMinorVersion = 1) then OperatingSystem := 'Windows XP'
else if (OS.dwMajorVersion = 6) and (OS.dwMinorVersion = 0) then OperatingSystem := 'Windows Longhorn'
else OperatingSystem := 'Windows NT '+IntToStr(OS.dwMajorVersion)+'.'+IntToStr(OS.dwMinorVersion);
end;
end;
end;

0

<quote>Napisalem ze szkoy, zebys sprawdzil, w jakim systemie pracujesz i wiesz co? Jak sobie potem mialem inne lekcje to tak sie zastanawialem i wpadlem na to, ze mozesz miec problemy z dokladnym odczytaniem systemu ;-) Zamieszczam kod:
<quote>
<font color="black">Dzięki właśnie sprawdzałem u znajomego na WinXP zawartość struktury
OSVERSIONINFO i porównałem z wynikiem na Win2000. Są niestety takie same. I co teraz zrobić żeby system jednoznacznie określić? </span>
Super To działa!!!! Jeszcze nie rozumiem do końca ale idzie!!!
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!!
PS
Te strony podobają mi się coraz bardziej, że też wcześniej na nie nie trafiłem.....

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1