Duźe zasoby/ duźe pliki

0

Planuję stworzyć pewien program/ encyklopedię i w związku z tym mam problem. Chcę umieścić w nim dużą ilość zdjęć (ponad 80). Słyszałem że można dodawać zdjęcia do zasobów ale niewiem czy taka ilość zdjęć nie spowolin zabardzo programu. I w związku z tym mam pytanka:

  1. Czy taka ilość plików w zasobie bardzo spowolin działane programu?
  2. Jak można podzielić te pliki graficzne aby program działał szybko ( odpada żeby pliki graficzne były luzem w katalogu)
  3. W jaki sposób mogę pdzielić inny plik na kilka mniejszych części aby prawidłowo działał.

Z góry dzięki za pomoc [cya] [cya] [cya]
Mam nadzieję że ktoś odpowie na tego posta ;-( ;-(

0

wpłyma ma na szybkosć, ponieważ cały program bedzie ładowany do pamięci, nie ważne jak go zrobisz i tak bedzie ładowany cały chyba ze go specjalnie napiszesz, dwa mozna zrobic sobie po prostu baze danych z metaobiektami i tutaj przechowywać pliki baze zabezpieczasz hasłem i nikt sie do niej nie dostanie

0

wpłyma ma na szybkosć, ponieważ cały program bedzie ładowany do pamięci, nie ważne jak go zrobisz i tak bedzie ładowany cały chyba ze go specjalnie napiszesz, dwa mozna zrobic sobie po prostu baze danych z metaobiektami i tutaj przechowywać pliki baze zabezpieczasz hasłem i nikt sie do niej nie dostanie

A można tak więcej konkretów ;-( ;-(
Jestem dopiero nowy w tej branży ;-(

0

przy dodaniu do zasobów nie wiem czy spowolni to działanie, ale na pewno znacznie zwięszy rozmiary pliku wykonywalnego. Patrz, jak obrazki są w różnych encyklopediach: są w oddzielnych plikach w katalogu Images albo w czymś w rodzaju pliku obrazy.dat

Właśnie naszła mnie myśl: skoro da się podzielić plik i połączyć go to da się też połączyć pliki i porodzielać je. Więc niech twój program dzieli sobie jakiśtam plik typu obrazki.dat na odpowiednią ilość obrazków do tempa i ładuje je stamtąd.

0

nie ważne jak go zrobisz i tak bedzie ładowany cały chyba ze go specjalnie napiszesz

Gdzie znajde dalsze informacje na ten temat ?
Jak zrobić taki program?
Jaki musi mieć "mechanizm" działania ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1