Dziwny pomysł - Explorer.exe - własna powłoka

0

Mam dziwny pomysł.... :p
Przecież prawie cała powłoka "okien" to plik Explorer.exe. Da się go nawet zamknąć i mimo to aplikacje mogą się uruchamiać. Czy w takim razie da się zastąpić Explorer.exe innym programem zrobionym np w Delphi zmieniając całą powłoke na fajniejszą (no i własną... [hurra] ) lub zastąpić go w win.ini [co] [co]
??????????????????????????????????????????
P.S. Czytałem, że żeby zastąpić Explorera w win.ini program musi posiadać opcję uruchamiania plików exe. Czy to prawda ???

0

Co do uruchamiania execów to explorer wykorzystuje shellexecute! Powłokę da się zrobić w delphi, ale to za** dużo roboty. Wiadomo: wyświetlanie plików, właściwości plików, a to wszystko musi być szybko robione. Oczywiście panel sterowania... Świstak tutaj nie pomoże, ale zawsze można kombinować (ciekawe jakbyś zamienił traya lub współgrał z nim)

0

Nie idzie mi o coś super zaawansowanego (poprosiłbym wtedy Gatesa...) , więc traya mógłbym sobie pominąć; spróbuję też, czy obiektów z panelu nie da się uruchamiać z plików *.cpl
Wiem, że to dużo roboty, ale jednak nie rezygnuję z zabawy.....
[b]Jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły/ewentualne gotowce do zaimplementowania to niech napisze !!!!!![/b]

0

ja by,m sie mogl zabrac za obsluge skorki :-) niom i do kodu tez cos bym mogl dopisac... ale wydaje mi sie ze wszystko powtarzam wszystko musialbo byc napisane w winapi :-(

0

jak ci sie nie podoba explorer to zmien sobie powloke na delphi :)

napisanie powloki samemu jest mozliwe, choc wymaga to troche roboty, ale napisz cos malego i dobrego - z chencia skorzystam :)

0

poszukaj projektu calmira

0

Powłoke można zrobić bardzo prosto. Ustawia się ją w system.ini w sekcji [boot] parametr Shell. Tam jest nazwa pliku powłoki. A tak w ogóle Calmira jest do Win 3.1 ale jest pisana w Delphi 1. Explorer sam nie wyświetla ikonek (wenątrz okien)!!! On ma tylko osadzony interfejs z pliku Shell32.dll!!!

0

Dlaczego DriveX twierdzisz, że to wszystko ma być w nieśmiertelnym API ????

0

Nie musiało by być w WinAPI i gdybym ja pisał powłokę to bym tego w WinAPI nie robił. (kiedyś nawet pisałem taką dla Windowsa 3.1 w TPW ale mój pomysł upadł i chciałem napisać cos w Delphi 1 ale tej wersji nie znalazłem).

0

Dżemki za zainteresowanie tym tematem. [hurra] Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe (i bardzo ciekawe pomysły) jakiś fragmentów to niech tu wrzuci !!!!

0

Ja to bym juz sie nie bawil w pisanie programu do podmiany powloki...Jest juz jeden gotowy -Talisman 2 (na stronie www.komputerswiat.pl) i ma wbudowany edytor do tworzenia wlasnych powlok...Tylko jednej rzeczy nie ma...nie zamieni sie wygladu okienek, ale wyglad pulpitu zmienia sie nie do poznania:) Tyle ze jezeli jest ktos tak ambitny ze chce napisac cos swojego...to zycze powodzenia

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1