RGB/HSL

0

Witam.
Czy ktoś mógł by udostępnić procedurki RGB to HSL/HSB i HSL/HSB to RGB? :|
Znalazłem jakieś w necie, ale za chol.... nie chcą działać.

THX.

register

0

Ya robie, mam skończone, udostępnie jutro...

0

Dryo, twoja Answer na Questa nie jest poprawna, ponieważ Hue jest w granicach 0..359 (jak by ktoś się nie oriątował to chodzi o koło kolorów), a Lightness i saturation są w 0..255. (Przeczytane w Colors Computing and Color Conversions s. 586)

0

Dryo, twoja Answer na Questa nie jest poprawna, ponieważ Hue jest w granicach 0..359 (jak by ktoś się nie oriątował to chodzi o koło kolorów), a Lightness i saturation są w 0..255. (Przeczytane w Colors Computing and Color Conversions s. 586)

Przerobienie tego to nie jest żaden problem. Wystarczy zmienić Byte na Word i ustawić HSLMAX na 359.
A co do 360, to nie jest taka prawda.
To oczywiście jest koło barw, ale HSL jest inną reprezentacją kolorów RGB, czyli i tak jest 3*256 (przeczytane nie pamiętam już gdzie :) Chyba nawet w pomocy do Corel Photo-Paint jest).
Pisze się zwykle 360, bo taki jest kąt pełny (wówczas bierzemy w stopniach). Jeżeli jednak wybrałbym 0..255 to mam w cyklach. 0..399 gradusy (chyba) itp. I tak trzeba sprowadzić do 256 odcieni (a tutaj akurat barw).
Poza tym jest subtelna różnica pomiędzy HSL a HSB, choć zwykle pomijana (to co jest najczęściej używane to HSL. HSB jest lekko zmienione pod kątem widzenia ludzkiego oka. Pod tym względem najlepsze są chyba Lab)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1