[Pascal] grafa

0

mam plik w pascalu uzywajacy graph ale jesli przeniose go na innego kompa wychodzi blad ze brakuje mu jakis bibkiotek jak je wkompilowac w p[rogram?

0

Powiem szczerze, ze ja zawsze jak robilem program w TP w Graph to dolaczalem ten plik do execa. Nie wiem czy idzie to jakos polaczyc, nawet moj nauczyciel nie wiedzial :)

0

Umieszczaj w katalogu z programem katalog z pascala o nazwie BGI, i jak inicjujesz tryb graficzny, to ścieżka do sterowników jest 'BGI'.

0

z DOSa:
copy plik.exe+egavga.bgi

0

Metoda z ksiazki Jana Zahorskiego "Turbo Pascal 7.0" (zeby potem nie bylo ze plagiat).

  1. Dokonac konwersji pliku EGAVGA.BGI do pliku EGAVGA.OBJ, uzywajac dostarczonego z Turbo Pascale programu BINOBJ.EXE. Program BINOBJ zada podania trzech parametrow: nazwy pliku zrodlowego (EGAVGA.BGI) i wynikowego (EGAVGA.OBJ) oraz tzw. nazwy publicznej (podajemy np. NaszSter).

  2. Dolaczyc do programu plik uzywajac dyrektywy kompilatora {$L EGAVGA.OBJ}.

  3. Zadeklarowac w programie procedure z klauzula external o nazwie takiej jak podana programowi nawa publiczna:
    procedure NaszSter; external;

  4. Zarejestrowac sterownik instrukcja:

RegisterBGIDriver(@NaszSter);


przykladowy kod:

uses crt,graph;
var s,t:integer;

{$L EGAVGA.OBJ}

procedure NaszSter; external;

begin
registerbgidriver(@NaszSter);
detectgraph(s,t);
initgraph(s,t,'');
putpixel(100,100,4);
line(200,200,300,300);
readln;
closegraph;
end.

0

Mój sposób i tak jest łatwiejszy :)

0

z DOSa:
copy plik.exe+egavga.bgi

Sprawdzilem, nie dziala, wyswietla komunikat ze nie jest prawidlowym plikiem dosa.

0

Sprawdzilem, nie dziala, wyswietla komunikat ze nie jest prawidlowym plikiem dosa.

To pewno było to tak:
copy egavga.bgi+plik.exe

0

To pewno było to tak:
copy egavga.bgi+plik.exe

A teraz wyswietla komunikat ze jest nieprawidlowa aplikacja. Napisz dokladnie o co ci chodzi bo jestem ciekawy jak dokleic sterownik do skompilowanego pliku.

0

ja na pewno miałem biblioteke potem napisałem se takie coś:

procedure laduj(co:string);
begin
if co='egavga' then begin
ładowanie....
end;
end;

zrobiłem biblioteke i jak pisałem coś to tylko tą biblioteke i już! hmmm gdzieś na binboyach w graficznych demach czy czymś jest ta biblioteka hyba:-] www.binboy.org

0

Napisz dokladnie o co ci chodzi bo jestem ciekawy jak dokleic sterownik do skompilowanego pliku.

To tak:
copy /?
Wyczytaj co trzeba i zrób tak: w trybie binarnym doklej egavga.bgi na koniec pliku costam.exe. Nia pamiętam dokładnie składni, ale z helpa wyczytasz, jak to dokładnie zrobić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1