[Delphi] kolorowanie kodu

0

jak w memo pokolorować kod delphi, tj. begin i end pogrubione, od { do } na niebiesko kursywą (komentarz) itd...

z górki dzięki :d

0

No ja myśle że w memo się nie da prędzej w RichEdit, ale najlepiej ściągnij sobie SynEdit. :-)

0

widze że w memo sie nie da, bo idzie tylko jeden kolor... ale nie idzie inaczej jak przez synedit

0

Może w richedit :) i dajesz sobie if w richedit jest {} then kursywuj go i maluj na niebiesko :)

Ale oczywiście synedit rlz masz kolorowanie bez linijki kodu w programie :)

0

z tego co pamietam to byl chyba na tej stronie kiedys artykul pt. 'jak zrobic efekt komenatrzy tak jak w delphi' czy jakos tak.

Sebek to nie jest takie proste jak zes napisal :).

i dajesz sobie if w richedit jest {} then kursywuj go i maluj na niebiesko
:). Gdyby zrobic tak jak piszesz, to jelsi w tekscie byloby gdziekolwiek {} to caly tekst by sie 'kursywowal i malowal na niebiesko'.

Moj, zapewne niedzialajacy :) pomysl:
Tworzymy TStringList, albo TTableString. Nastepnie jedziemy petla:
while pos('}', ZmiennaZTekstem) 0 then begin i przenosimy (copy, a potem delete) fragment od poczatku zmiennej do miejsca wskazanego nam przez pos+1 do tego TStringList. Nastepnie petla for i:=0 to StringList.Count-1 do begin i znowu dajemy pos, tyle ze na znak '{' no i oczywiscie na StringList z indeksem == i. W ten sposob uzyskamy miejsce od ktorego trzeba kolorowac skladnie. Czyli znowu mozna uzyc copy, rozbijajac string na dwa inne (pierwszy by sie konczyl w miejscu wskazanym przez ostatnie pos) i nie znam sie zbytnio na RichEdit ale trzeba wtedy zrobic cos na zasadzie:

WynikowyString := RozbityString1 + AtrybutyKursywyIKoloru + RozbityString2 + KoniecAtrybutowKursywyIKoloru;

nom, jesli ktos cos zrozumial to gratuluje :)

0

mam xrichedit, ale nie umiem obsługiwać...

niby w szkole uczą niemieckiego a nic nie kapuje z tego readme [wstyd]

0

Człowieku naprawdę robisz sobie problem, w xrichedit musisz sam sobie kolorownie ustawiać a w synedit masz kolorowanie niemal że identyczne jak w delphi!!jak chcesz to mogę pomóc zainstalować gdzieś na forum.scrypty.com był opis :) i dzięki niemu udało mi się zainstalować :) syneditka.

0

Ja pamiętam, że tu też był bo sam kożystałem :-)

0

znalazłem na scrypty, dzięki wszystkim :d

(roSzi, nic nie kapuje :p)

0

Moj, zapewne niedzialajacy :) pomysl:
{tutaj dużo tekstu}
nom, jesli ktos cos zrozumial to gratuluje :)

Ale żeś nakombinował z kopiowaniem jakimś.

var
Otw, i: Integer;
begin
Otw := -1;
with RichEdit1 do
for i := 1 to Length(Text) do
begin
case Text[i] of
'{':
if Otw

0

Ale żeś nakombinował z kopiowaniem jakimś.

łał :P. napisalem ze sie nie znam na richedit i nie wiedzialem ze tam mozna sobie tak ladnie zaznaczac i ustalac atrybuty :P.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1