[Delphi] Jak polepszyc dzialanie programu ?

0

Witam !
Mam zrobiony program który pobiera pewne dane z innych komputerow znajdujacych się w sieci i wyswietla te dane w ListView. Problem tkwi w tym ze czasem dlugo to trwa i program w tym czasie przestaje reagowac. Wiec czy można temu jakos zaradzic, zwiekszyc szybkosc pracy w sieci, no i żeby program nie przestawal reagowac (aby można było korzystac z innych jego funkcji, podczas gdy on pobiera dane z innych komputerow z sieci). [???]

Jeśli ktos zna jakis sposób na to, proszę o pomoc !
Pozdrawiam

0

Polecajbym użycie wątków (w Artykułach na 4programmers)
Wtedy program sie nie blokuje, a watek może sobie ściągać dane.
Pozdrawiam.

0

OK dzieki !

A czy mozna cos takiego zapisac ?
If \komputer\C jest niedostepny then
begin
....
end;

[???] [???]

0

If \komputerC jest niedostepny then
begin
....
end;

[???] [???]

troche sie zle zapisalo chodzi mi o:
If (sciezka sieciowa do komputera) jest niedostepny then
begin
....
end;

0

Jeżeli sprawdzasz jakieś pliki, które zawsze są na tych kompach to możesz wykorzystac FileExist('\nazwakompa\plik.txt') np.
lub jesli masz dostep do calego to np jakis plik systemowy
ale jest to takie rozwiazanie proste i gdy kom jest niedostepny to troche sie czeka na odpowiedź.
Innego pomysłu to nie mam :-/

0

No wlasnie w ten sposob mam zrobione, ale tak jak mowisz gdy komputery nie sa dostepne to strasznie dlugo sie czeka na odpowiedzi !

Moze zna ktos jakis inny sposob !?

0

uzyj komponentu antyfreeze z indy

0

No wlasnie w ten sposob mam zrobione, ale tak jak mowisz gdy komputery nie sa dostepne to strasznie dlugo sie czeka na odpowiedzi !

Moze zna ktos jakis inny sposob !?

Ping? :)

0

Spingować kompa, jeśli nie opowie w ciągu 100ms to jest niedostępny (w SPACJA końcu to jest LAN pingi powinny byc

0

Jesli korzystasz z jakis petli to ja bym wstawil Application.ProcesMessages. Mi to pomoglo w moim progu jak z duzego pliku tekstowego wczytywalem dane do listView. Sprobuj moze pomoze...
Tak na marginesie.. Gdyby w winampie 2.xx w petli ktora wczytuje tagi (ale jak jest ustawiona opcja wczytuj tytuly przy otwieraniu) byly wykorzystane Applicaion.ProcessMessages to by winamp sie nie zwieszal podczas wczytywania tagow )

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1