[Delphi] Komponent

0

Ktoś zna link albo adres strony gdzie można zassać komponent , który wykrywa zamykanie Windows'a i gdy Windows jest zamykany to automatycznie zamyka też program ???
[browar]

0

Aha czyli sądzisz że windows kiedy się wyłącza nie zamyka wszystkich aplikacji ?
[diabel]

0

Nie .
Ale wiem, że jest taki komponent bo już go gdzieś widziałem tylko nie mam adresu strony.
A ja chce żeby mój program sam się zamykał.

0

Napisz taki o to plik:

Zamknij.mnie

o treści:
Drogi windowsie, prosze zamknij moja aplikacje przy okazji zamykania systemu
Swoją prośbę motywuje tym że moj program nie może poprawnie działać beż Ciebie

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby
Z poważaniem UŻYTKOWNIK.

ten oto plik wrzuć do Systemu..

A tak na powaznie to jsa komponenty do zamykania windy (chocby z palety abf)

0

A mi się wydaje że :
Program się zamyka sam windows przy zamykaniu wysyła wszystkim aplikacją info o tym że mają iść same lulu, a one graczniutkie jak baranki idą spać :-)

0

A mi się wydaje że :
Program się zamyka sam windows przy zamykaniu wysyła wszystkim aplikacją info o tym że mają iść same lulu, a one graczniutkie jak baranki idą spać :-)

Albo nie idą spać. Zależnie od tego jak odpowiedzą na komunikat to system się zamyka lub nie (np. moje GG nie odpowiada na komunikat i nie wyłączę systemu bez zamknięcia GG).
Tylko jest taki haczyk. System ma 2 rodzaje komunikatów. Jeden z zapytaniem aplikacji, a drugi bez (ma je w głębokim poważaniu i zamyka choćby protestowały).

0

A mi się wydaje że :
Program się zamyka sam windows przy zamykaniu wysyła wszystkim aplikacją info o tym że mają iść same lulu, a one graczniutkie jak baranki idą spać :-)

dokładnie tak jest, jeśli chcesz przed zamknięciem coś jeszcze zrobić to:

Do sekcji "private" dodaj taką linie:
procedure ClosingWin(var Message: TMessage);override;

w sekcji "implemetation" wpisz: 
procedure TForm1.ClosingWin(var Message: TMessage);
begin
if Message.Msg = WM_QUERYENDSESSION then
begin

 // zrób coś byle szybko

end;

inherited ClosingWin(Message);
end;

0

Mirek a może powiedz co to robi jeszcze [stuk]

0

Zamyka aplikację.

0

A ja zawsze myślałem ze close; zamyka aplikacje! Dlatego nie bede burzył moich przekonań :P

0

A ja zawsze myślałem ze close; zamyka aplikacje! Dlatego nie bede burzył moich przekonań :P

a może Application.Terminate w kącu to close go wywołuje podobnie
jak inherited ClosingWin(Message) ; w powyższym przypadku.

0

Ja to bym uzył zamiast close;
magiczny kod
application.terminate;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1