[Delphi] xorowanie ale jaki klucz

0

Jak xorować aby wszystkie znaki dostępne z klawiatury po tej operacji nadal były znakami które można wpisać z klawiatury bez znaczków typu "¶", "Ç", "ť ","Î" itd.....
http://www.4programmers.net/view.php?id=54
tam jest funkcja xorowania zmienna Password przechowuje klucz, jakiego mam uzyć może ktoś wie

Co nikt nie bawił się i nie testował

0

A dlaczego tak na to xorowanie się wszyscy uprali? Przecież to strasznie prymitywny sposób szyfrowania. Nie ma większych problemów, żeby je złamać.
Ja już wolę stosować inne proste szyfry (np. przestawieniowe). Mam większą kontrolę nad tekstem jaki wychodzi.

I pamiętajcie: najtrudniej jest znaleźć to, co jest na widoku :)

0

A dlaczego tak na to xorowanie się wszyscy uprali? Przecież to strasznie prymitywny sposób szyfrowania. Nie ma większych problemów, żeby je złamać.
Ja już wolę stosować inne proste szyfry (np. przestawieniowe). Mam większą kontrolę nad tekstem jaki wychodzi.

I pamiętajcie: najtrudniej jest znaleźć to, co jest na widoku :)

Możesz podać jakię przykład jak zakodować treść edita. Np poprzestawaić znaki. Albo jak wygenerować klucz na podstawie wpisanego tekstu

0

A dlaczego tak na to xorowanie się wszyscy uprali? Przecież to strasznie prymitywny sposób szyfrowania. Nie ma większych problemów, żeby je złamać.
Ja już wolę stosować inne proste szyfry (np. przestawieniowe). Mam większą kontrolę nad tekstem jaki wychodzi.

I pamiętajcie: najtrudniej jest znaleźć to, co jest na widoku :)

Możesz podać jakię przykład jak zakodować treść edita. Np poprzestawaić znaki. Albo jak wygenerować klucz na podstawie wpisanego tekstu

Szyfr Cezara:
var
i: Integer;
Tekst: string;
begin
Tekst := '';
for i := 1 to Length(Edit1.Text) do
begin
Tekst := Tekst + Chr(Ord(Edit1.Text[i])+3);
end;
Edit1.Text := Tekst;
end;
Rot13 (mniej więcej):
var
i, Znak: Integer;
Tekst: string;
begin
Tekst := '';
Edit1.Text := UpperCase(Edit1.Text);
for i := 1 to Length(Edit1.Text) do
begin
Znak := Ord(Edit1.Text[i]) - 65;
Znak := (Znak + 13) mod 26 + 65;
Tekst := Tekst + Chr(Znak);
end;
Edit1.Text := Tekst;
end;
I jeszcze wiele innych. Moim zdaniem najciekawszym szyfrem (niestety nie pamiętam nazwy), był taki ciekawy szyfr wymyślony w XVIII w. Teoretycznie jest niemożliwy do złamania (zależnie od długości klucza).
W Edit1 jest tekst do zaszyfrowania, a w Edit2 do rozszyfrowania.

Szyfrowanie:
var
i, j: Integer;
Tekst: string;
begin
Tekst := '';
j := 0;
for i := 1 to Length(Edit1.Text) do
begin
Inc(j);
if j > Length(Edit2.Text) then
j := 1;
Tekst := Tekst + Chr(Ord(Edit1.Text[i])+Ord(Edit2.Text[j]));
end;
Edit1.Text := Tekst;
end;
Deszyfracja:
var
i, j: Integer;
Tekst: string;
begin
Tekst := '';
j := 0;
for i := 1 to Length(Edit1.Text) do
begin
Inc(j);
if j > Length(Edit2.Text) then
j := 1;
Tekst := Tekst + Chr(Ord(Edit1.Text[i])-Ord(Edit2.Text[j]));
end;
Edit1.Text := Tekst;
end;

Wydaje mi się, że jest artykuł o szyfrowaniu ;)

0

Wydaje mi się, że jest artykuł o szyfrowaniu ;)

Jest artykuł ale trochę mało w nim jest xorowanie dobrze opisane i odejmowanie i nic poza tym. a te procedurki są bardzo ciekawe dzieki za nie
Jednak szyfrowania te mają taką wadę ze z polskich znaków robi krzaczki, poza tym root13 (prawie) :-)

0

Jednak szyfrowania te mają taką wadę ze z polskich znaków robi krzaczki, poza tym root13 (prawie) :-)

Rot13 od rotate - obrót o 13 znaków. Wykorzystuje to, że w alfabecie angielskim jest 26 znaków, więc przesuwa się o połowę i zawsze litery przechodzą na litery.
Coś czuję, że kolejny artykuł zbiera się do napisania (szkoda, że tak czasu brakuje ...)
Jeżeli chcesz trochę więcej informacji to poszukaj np. takich haseł:
szyfry przestawieniowe
szyfry podstawieniowe
szyfry kaskadowe
szyfry wykladnicze
szyfry plecakowe

0

Spox, bardzo mi sie tutaj pare odpowiedzi przydalo. THX!

Please, no more stupid questions...
(Nie bierz tego tak do siebie)

Snowak [cygaro]

0

http://www.algorytm.cad.pl/
Ten algorytm nie do zlamania to... szyfr xor (lub Vigener'a), z kluczem losowym o dlugosci co najmniej dlugosci szyfrowanego textu...
Mialem gdzies na forum calkiem dlugi wywod na temat szyfrowania :D Ale nie chce mi sie go szukac :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1