FastReport - modyfikacja zawartości plików dołączanych

0

Cześć,
W raporcie nie mojego autorstwa wykorzystywane są pliki dołączane (uses). Jak można w nich dokonać modyfikacji? Mam dwa pliki, .pas i bez rozszerzenia, nie wiem jak się dobrać do tego drugiego.

0

Mówisz o plikach Fr3 - bo to są raporty a w nich nie ma Uses - tam są już wyrzucone gotowe funkcje (domyślne z FR i te użytkownika, dodane z poziomu kodu programu)?

Ale sądząc po drugiej części Twojego zdania i plikach .pas - nie mam pojęcia o co Ci chodzi

0

Do pliku raportu (.fr3) można dołączać pliki za pomocą sekcji uses. Nie chodzi mi o funkcje które są widoczne na liście po prawej stronie.

0

Wygląda na to, że nie dostałeś wszystkiego. Ale żebym mógł coś więcej powiedzieć, to podaj ten fragment pliku, gdzie jest to uses. Podaj jego nazwę i nazwę tego drugiego, o którym wspomniałeś.

1

Pokaż kod tego pliku fr3 bo mój FR takiej składni nie łyka, a i sama pomoc do FR o tym milczy

0

Jutro pokażę.

0

W kodzie raportu na początku piszemy uses (słowo kluczowe, powinno zostać pogrubione). Po nim w apostrofach po dwukropku piszemy nazwę pliku dołączanego; można dołączać kilka modułów. Przykład:

uses ':funkcje', ':funkcje2';

U mnie wymagane pliki są zawarte w folderze z .exe w podkatalogu units. W tym przypadku byłoby to units/funkcje . Plik funkcje bez rozszerzenia; do tego mam też funkcje.pas , ale ten plik jest dołączony raczej tylko w celu edycji i kompilacji kolejnych wersji, ponieważ podczas odpalonego raportu nie jest on używany. Nie mam pojęcia jak i czym skompilować plik .pas . Plik .pas zawiera tylko kod procedur, żadnej wskazówki.

No chyba że to modyfikacja autorstwa poprzedników, nie od FasReporta, ale nie sądzę ;)

0

dobra wiem już co i jak :p

Te pliki to są najzwyklejsze pliki ze skryptami FastScript'a. Jako takie powinny mieć w środku zwykłe polecenia (rozszerzenie nie ma tu znaczenia) i mogą być napisane w PascalScript, C++Script, JScript albo BasicScript. Otworzyć zarówno jeden jak i drugi możesz w notatniku. Co w nich może siedzieć masz opisane tu https://www.fast-report.com/public_download/fs_en.pdf

0

Nie mogę otworzyć normalnie w notatniku; ciąg znaczków jak zwykły skompilowany plik. A na pewno działa, bo po pierwsze podczas korzystania z raportu pliku nie można usunąć bo jest zajęty, a po drugie funkcje zwracają odpowiednie wartości. A to ci zagadka :)

0

To dalej ja :)
Łap. Wypakuj, wrzuć do folderu units (katalog stwórz tam gdzie masz exe), do kodu raportu wpisz:

uses ':misc';
begin
    ShowMessage(wielka('s'));
end.

Zwróci 'S'.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1