Zlot Programistów Delphi 2016 - Rawa Mazowiecka

1

Witam kolegów.
Czy ktoś z forumowiczów gościł na zlocie ?
Jakie wrażenia z wykładów ?
Jak oceniacie wykład „(Mało) zaawansowane programowanie w Object Pascal - Bogdan Polak” ?
Mnie niestety nie było dane być na zlocie :/ a ciekawi mnie co Bogdan w tym temacie spłodził :)
Ogólnie fajnie że idea zlotów została reaktywowana niemniej jednak marketing Embarcadero i tak ma co nadrabiać... ciekawe czy wrócą do „idei” wersji Personal ...

3

<font size="5" color="#648017">Agenda - I dzień Zlotu Programistów Delphi (16 czerwca)</span>

13:00 - 14:00 Otwarcie Zlotu, prezentacja strategii Embarcadero: Dedicated to Developers.

krótko o zmianie strategii Embarcadero:

  • nowy instalator( nie trzeba będzie przeinstalowywać delphi, tylko będzie się aktualizowała do nowej wersji)
  • zmiana jednej ze spółek finansujących na IDERA
    15:00 - 16:00 Modernizacja Aplikacji Delphi VCL. (cz. 1)

16:00 - 17:00 Modernizacja Aplikacji Delphi VCL. (cz. 2)

Prezentacja z tego wykładu jest w materiałach na koncu postu. Ogólnie wykład miał na celu przekonać do obiektów tych którzy ich nie używają. Wykład był na zasadzie interakcji z uczestnikami więc było trochę bałaganu i poza ogólnymi hasłami jak:

  • metody anonimowe,
  • typy generyczne,
  • RTTI,
  • Custom Attribiutes,
  • Spring4D,
  • zaślepki (ang. Mocks),
  • DUnitX,
  • wzorce projektowe,
  • LoD Prawo Demeter,
  • zasada DRY,
  • zasady SOLID.
    Nie padły żadne konkrety.

17:00 - 17:45 Przyszłość Delphi - The New Direction of Delphi

Wykład online z Marco Cantu mówił w zasadzie o tym co było na otwarciu zlotu oraz na premierze RAD Berlin 10.2

17:45 - 19:30 Delphi w praktyce czyli przykłady z rynku polskiego. Delphi Community w Polsce.

(Jakie środowisko wybierzesz do rozwiązania tego problemu i dlaczego będzie to Delphi?)
Wykłady 3 osób z przykładami w rynku polskiego. Prelegenci przedstawiali jaki był problem jak sobie z nim poradzili, jakich technologi używali itp. (w moim odczuciu najlepsza część zlotu, poza wieczorna integracją ofc).

<font size="5" color="#648017">Agenda - II dzień Zlotu Programistów Delphi (17 czerwca)</span>

10:00 - 11:00 (Mało) zaawansowane programowanie w Object Pascal. (cz. 1)

11:00 - 12:15 (Mało) zaawansowane programowanie w Object Pascal. (cz. 2)

Tutaj padło już troszkę konkretów na temat:

  • metody anonimowe,
  • typy generyczne,
  • RTTI,
  • Custom Attribiutes,
  • Spring4D,
  • zaślepki (ang. Mocks),
  • DUnitX.
    Przykłady które udało się przerobić podczas wykładu w materiałach na końcu posta.

12:15 - 13:15 Tworzenie zbliżeniowych aplikacji mobilnych w Delphi.

Wykład online z Pawłem Głowackim. Wykład był o zastosowaniu urządzeń Bluetooth i Bluetooth Low Energy jak Beacons. Oraz o technologiach IoT - Internet of Things (jeśli ktoś był na premierze Berlina 10.2 to był to ten sam wykład).

<font size="5" color="#648017">Moje odczucia</span>

Najcenniejszym co wyniosłem ze zlotu(oprócz nagród i czapeczki z logo Delphi) była rozmowa i wymiana doświadczeń z innymi osobami które robią to samo co ja tylko: dłużej, inaczej, lepiej.

Na pochwałę zasługuje kadra organizatorów na prawdę odwalili kawał dobrej roboty w szególności Pani Iwona którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam xD

<font size="5" color="#648017">Materiały</span>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1