Windows 95/98 a wersja Delphi

0

Z tego co wiem to od Delphi 2009 nie ma wsparcia dla tych systemow operacyjnych. Wiec jaka wersje polecacie? Sam uzywalem tylko Delphi 7 i wersje XE, rozne sa opinie odnośnie innych wydan.

0

Ale chodzi ci o pracę pod Windows 98 czy o uruchamianie skompilowanych programów pod Windows 98?

95 i 98 to różne wersje i nie mieszałbym ich do jednego wora "95/98".

Sprawdź Lazarus. Powinien działać - a jeśli nie samo środowisko to przynajmniej skompilowany program.

0

Jak wynika z tego co napisano w FAQ producenta programy tworzone pod XE nie będą działały na Windows 9x, na te systemy możesz kompilować w wersjach starszych od 2009 a to wszystko jest związane z tym że te systemy nie obsługują Unicode a Microsoft je olał (a w XE6 i nowszych działają tylko na Windows 7 i nowszych - nie lubią XP :().
https://www.embarcadero.com/products/delphi/faq

0

Jeśli nie jest za późno jeszcze na odpowiedź w tym temacie, polecam, podobnie jak Azarien Lazarusa. Myślę, że jest szansa, że aplikacje będą działać. Miałem kilka dni temu ciekawe doświadczenie z Delphi. Przez wiele lat pisywałem w Delphi7. Moja aplikacja pisana kilka lat temu w D7 używana dotąd na różnych systemach (WinXP, Vista, Win7, Win8), w Windowsie10 odmówiła posłuszeństwa. To oznacza, że gdzieś w przypadku starych wersji Delphi idzie się na kompromis. Kompatybilność wsteczna kosztem aktualnej. Aplikacje pisane w Lazarusie jak na razie działają na wszystkich systemach, których dotąd używałem (w tym Win10), lecz nie sprawdzałem Win98 ani 95. Zatem warto przetestować.

0

Ja używałem na tych systemach Delphi 4.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1