Różne tło GIFów na różnych komputerach

0

Mam w aplikacji kilka gifów, transparentnych, w sensie bez tła, ale mimo wszystko też z ustawionym Transparent na true.

Na moim WinXP wyświetlają się prawidłowo, ale uruchomiłem aplikację na Windows 7 64 bit i przetarłem oczy ze zdziwienia. Niektóre z nich (nie wszystkie) mają białe tło na cały rozmiar obrazka. Sam obrazek wyświetla się prawidłowo, ale w tle jest biało, tak jak by to były pliki bez transparentności. Ktoś z was ma pojęcie jakim cudem jest to możliwe? Jakieś ustawienia w systemie?

Wrzuciłem tu: https://www.sendspace.com/file/xc2ghc na szybko przygotowane małe okienko (plik test.exe), w którym znajdziecie ponumerowane 10 gifów. Gdybyście byli tak mili, pobrali to i dali znać jak one się wyświetlają na waszych systemach. Prawidłowo ich tłem powinien być kolor tła okna.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

0

Ale może wrzuć te "gify" osobno, do zbadania?

0

Jedną z przyczyn są ustawienia danej przeglądarki.
Pomyśl, przeźroczystość to brak koloru, prawda? W takim razie co ma zrobić komputer/monitor, aby pokazać co jest pod tą transparentnością? COŚ musi wyświetlić. Dziury nie wypali. A to, jaki kolor zapoda zależy od ustawień. Niektóre programy świecą białym, a niektóre szarym pixelem.
O to Ci chodziło?

1

u mnie na w8.1 64-bit OK

0

@abrakadaber dzięki. Jeśli ktoś jeszcze może to sprawdzić, to sprawdźcie proszę i dajcie znać.

0

win7, 64b OK

0

W7 64bit wszystko ok

0

Dzięki.

Prośba do kolejnych sprawdzających, jeśli tacy będą: nie zwracajcie uwagi na to, że ktoś już sprawdził te gify na takim samym systemie jak wasz i mimo wszystko też sprawdźcie i dajcie znać.

0

Windows 10 Home 64-bit OK

0

UWAGA!!!

Dołożyłem 5 innych gifów do tych już istniejących. Tzn gify te same, ale w zestawie z inną grafiką. Aktualny plik do pobrania jest tu:
https://www.sendspace.com/file/xc2ghc

Kolorem pod obrazkami od 6 do 10 powinien być ciemno-szary, taki jak shape'ów pod nimi.

Link z pierwszego postu zedytowałem na aktualny.

Jeśli ci, którzy już sprawdzili poprzednią wersję, zechcą sprawdzić tą nową, będę bardzo wdzięczny.

Bardzo dziękuję za pomoc!

0

U mnie nowa wersja na Windows 7 64 bit wszystko ok. Taki sam system i to że jest ok zgłaszał też anonim zenek123. Ale przez pomyłkę uznałem post za offtopic bo patrzyłem na inny wątek.

0

v2 u mnie OK

0

Win7 64-bit OK

0

@axel234 - której wersji Delphi używasz i który komponent odpowiada za wyświetlanie GIFów?

0

@furious programming CodeGear D2007 Professional, GIFy idą przez standardowy, delfiowy TImage.

0

Dzięki panowie za dotychczasową pomoc. Jestem zdziwiony, że u nikogo nie wystąpił podobny problem. Niestety komputer, na którym u mnie ten problem wystąpił wyjechał na ok dwa tygodnie do Londynu i nie mam możliwości w nim pogrzebać... w zasadzie to nie mam nawet pojęcia, gdzie mógłbym szukać przyczyny powstania problemu. Jeśli ktoś jeszcze tu zajrzy i sprawdzi te GIFy, dajcie proszę znać.

0

Win 7 64b.
Są dwie możliwości:

  1. Nie masz na win7 odpowiednich sterowników.
  2. Brak zgodności - uruchom program w trybie zgodności z win xp sp3
0

Windows 8.1 64Bit jest ok

0
pawel24pl napisał(a):
  1. Nie masz na win7 odpowiednich sterowników.

Sterowników czego? Karty graficznej?

0

Tak, kiedy w laptopie z xp nie miałem sterownika do karty zgodnej z XGA programy działały, rozdzielczość była, jednak np. w Delphi było mniej kolorów (program z kolorem clHotLight był zamieniany na clBtnFace). Gry typu IcyTower działały, jednak wolno. Był odczuwalny ogólny spadek wydajności na programach bardziej zaawansowanych graficznie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1