Trim przy wstawianiu danych do DBGrid

0

Witam,
Istnieje sposób usunięcia niepotrzebnych spacji w danych, które wstawiam do DBGrid?
Nie wiem jak się do tego zabrać, ponieważ wstawiam dane za pomocą IBQuery a dane z spacjami powodują 'przecięcia' w linii oddzielającej jedną kolumnę od drugiej i brzydko to wygląda.

Proszę o pomoc.

0
QuotedStr(wartosc_wstawiana_typu tekstowego);
0

nie wiem czy ktoś wie o co Ci chodzi - może daj screena z tym jak to wygląda. Oczywiście wiesz, że w SQLu też jest funkcja trim tylko może się inaczej nazywać w zależności od bazy.

0
lukasz_p92 napisał(a):

Witam,
Istnieje sposób usunięcia niepotrzebnych spacji w danych, które wstawiam do DBGrid?

Uparty jesteś jak osioł, bo już Ci to było tłumaczone... **NICZEGO **nie wstawiasz do DBGrida!
Więcej - niczego NIE DA się wstawić do DBGrida.

Nie wiem jak się do tego zabrać, ponieważ wstawiam dane za pomocą IBQuery a dane z spacjami powodują 'przecięcia' w linii oddzielającej jedną kolumnę od drugiej i brzydko to wygląda.
Proszę o pomoc.

Wstawiasz dane za pomocą IBQuery (a dlaczego nie za pomocą TIBDataSet?) gdzie? Do DBGrida - raczej wątpię...

Zapytam inaczej; nie wróć - powiem inaczej; zmień typ danych w bazie z CHAR na VARCHAR dla tych kolumn ze spacjami i po sprawie.
Cała reszta troszkę Cię jeszcze przerasta...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1