Ukryty kursor po wyjściu z pola Edit

0

Dzień dobry, piszę sobie i piszę i natrafiłem na takie cuś:
W Windowsie jest ustawione "ukrywaj kursor myszy podczas pisania" a w Delphi mam na formie pole Edit1. Kiedy wpiszę cokolwiek do niego to kursor myszy sprawa prosta - ukryje się - ale kiedy wyjdę z pola Edit1 tabulatorem to kursor się nie pojawia i klikanie i przesuwanie myszy nic nie pomaga. Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?
Próbowałem w zdarzeniu OnExit komponentu Edit:
Form1.Cursor:= crArrow; i nie działa.
P.S.
Kurcze, właśnie teraz sprawdzałem jeszcze czy ta opcja w Windzie "ukrywaj kursor w trakcie pisania" ma na to wpływ i nie mogę jej odnaleźć. Kojarze tylko dwa miejsca w panelu sterowania: Klawiatura oraz Opcje regionalne. Tam nie ma. Proszę o wyrozumiałość.

Dziękuje i pozdrawiam

1

Spróbuj wykorzystać funkcję ShowCursor:

ShowCursor(True);
0

No niestety, spróbowałem wsadzić to wszedzie gdzie się dało, do każdego zdarzenia, nawet do Timera który miał tą funkcję wykonać po 500ms. Nie działa. Windows kursor ukrywa.
ALE !
w momencie wciśnięcia tabulatora wykonuje się zdarzenie Edit1.OnExit które powoduje z kolei wciśnięcie Buttona co z kolei powoduje przeniesienie kursora do ComboBoxa i rozwinięcie owego ComboBoxa. Sprawę rozwiązał ten dodatkowy Timer. Przy czym w nim także następuje rozwijanie ComboBoxa. Kiedy rozwijanie było w Buttonie a w Timerze tylko ShowCursor(True); to nie działało. Przeczucie mam takie że chodzi o ComboBoxa który "nie oddaje" kursora to stanu Visible:=True. Przyznam że gdyby nie te Timery to byłaby w Delphi klapa - przynajmniej dla mnie. Ile to już razy kod się nie chciał wykonywać a że nie jestem jakimś nawet średnio zaawansowanym programistą to radze sobie w takich chwilach za pomoca Timerów i Interval:=1.

BARDZO dziękuję bo ten kawałeczek kodu działa !
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1