Przygotowanie wersji komercyjnej programu

0

Witam,
nigdy nie robiłem i nie wiem jak się za to zabrać, otóż:
chcę zrobić wersję dystrybucyjną napisanego programu,tzn:
Cały program wraz z bazą i wszystkim co jest potrzebne do korzystania z programu instaluje się na komputerze po kliknięciu w dany plik albo coś w tym rodzaju.

ALE wraz z wersją dystrybucyjną interbase.
Gdyż mam plik gdzie jest przechowywana baza plik.IB i to jakiś serwer zainstalować trzeba czy coś?

Podpowiedziałby mi ktoś coś więcej na ten temat?
Można to zrobić za pomocą InnoSetup?

Dziękuję za pomoc!

0

Cały program wraz z bazą i wszystkim co jest potrzebne do korzystania z programu instaluje się na komputerze po kliknięciu w dany plik albo coś w tym rodzaju.

Żeby to było możliwe, trzeba zrobić instalator programu; Bo chyba nie chcesz wpakować wszystkiego do archiwum SFX czy podobnych "obejść"?

Można to zrobić za pomocą InnoSetup?

InnoSetup to program służący do tworzenia normalnych instalatorów (i nie tylko), więc sam sobie odpowiedz na pytanie, czy możesz z niego skorzystać, czy jednak zależy Ci na czymś innym, niż zwykły instalator.

0

@furious programming za pomocą Innosetup zwykłe pliki programowe potrafie zrobić.
Ale mam bazę w pliku baza.IB.
I jak to zrobić aby po odpaleniu pliku na pen-drive zainstalował mi się program wraz z interbase na komputerze aby mi chodził program z tą bazą.

0

Inno setup według skryptu potrafi uruchamiać inne instalatory. Sam przygotowywałem instalkę programu, gdzie najpierw instalował się serwer baz.

1
Kazik1 napisał(a):

@furious programming za pomocą Innosetup zwykłe pliki programowe potrafie zrobić.
Ale mam bazę w pliku baza.IB.
I jak to zrobić aby po odpaleniu pliku na pen-drive zainstalował mi się program wraz z interbase na komputerze aby mi chodził program z tą bazą.

Inerbase? Naprawdę? No może, ale to bez sensu skoro jest darmowy Firebird ;-)
Musisz napisać instalator - przecież to oczywiste. Tak, możesz to zrobić w InnoSetup.
Jak? Normalnie, patrzysz co potrzebne i piszesz skrypt instalacyjny. InnoSetup może instalować inne programy, czyli wywołać taki instalator - czyli nawet "jakiejś bazy danych czy coś".

Ale poważnie, ja pierdykam, piszesz aplikację na Interbase i zadajesz pytanie w stylu "[...] to jakiś serwer zainstalować trzeba czy coś?".
To tak jakbyś jechał samochodem i nie wiedział, że auto spala benzynę i czasami trzeba je tankować. Więcej - Ty nawet nie wiesz co to jest ta benzyna i uważasz, że to jakieś "coś" podobne do tych ludzików wewnątrz telewizora - "coś" podobnego i "jakoś" to działa, ale kto by sobie tym zaprzątał jak i po co.

A więc, co dokładnie chcesz zainstalować. Jakiej bazy używa Twój program?
Wersji serwera Interbase jest kilka i każda z nich może przechowywać dane w pliku *.IB.

0

Instrukcja dla Firebird + InnoSetup: http://www.alanti.net/firebird/inst/
Ogólnie serwerów do IB jest kilka - jeśli nie wiesz czy Ci potrzebny to być może lepiej żebyś wybrał wersję Embedded.
Jest to taka wersja bez potrzeby instalacji serwera - jednostanowiskowa. Mniej nianczenia użytkowników.

http://wiki.lazarus.freepascal.org/Firebird_embedded
(instrukcja dla Lazarus, dla Delphi powinno być podobnie)

0

Przepraszam za zły opis mojego problemu wywodzącego się z braku doświadczenia przy tworzeniu wersji komercyjnej.

Chciałbym utworzyć wersję komercyjną programu gdzie plik bazy baza.IB wywodzi się z Interbase 2009.
Interbase 2009 nie jest freeware więc potrzebuję nagrać serwer bazy przy instalowaniu programu wraz z licencją,kluczem Interbazy aby użytkownik nie mógł jej podejrzeć.
Podejrzewam, że należy dodać pliki z Interbase/license, ale dokładnie nie wiem co,jak należy dodać do skryptu w IsTool aby to zadziałało.

Znalazłem stronę:
http://www.backslash.com.au/resources/cppbuilder/interbaseinstall.htm
Niestety używają Interbase Service Port,Interbase Guardian, których nie wiem jak stworzyć pliki exe-skutkiem czego nie działa mi skrypt.

Szukałem długo ale znajdywałem skrypty z Interbase 6 i samymi freeware co mi nie odpowiada.

Może ktoś rozwiązał kiedyś ten problem i mógłby się ze mną podzielić swoją wiedzą?
Mam nadzieję że tym razem wyjaśniłem dokładnie mój problem.

Bardzo proszę o pomoc.

0

A masz prawo do przekazywania licencji na komercyjny Interbase?

0

@vpiotr
Tak, potrafisz pomóc?
Ponieważ, nie wiem jakie pliki należy skopiować oraz jak chcę uruchomić usługę Interbase 2009 Guardian gds_db orzymuję błąd:

(7030) Registration file error: [SLM_CreateCLM] SlipException.
Spowodowane jest to tym, że nie mam wpisanego klucza licencji w LicenseManager.exe i właśnie nie wiem jak go wpisać.

dodanie znacznika <code> - furious programming

0

haslo do googla: "interbase 2009 silent install"
Jedna ze znalezionych stron:

http://support.codegear.com/article/38788

0

@vpiotr co miałeś na myśli pisząc

A masz prawo do przekazywania licencji na komercyjny Interbase?

Ponieważ, nie mogę dołączyć pliku zawierającego nr licencji *slip i przy uruchomieniu wyskakują mi błędy.

Mógłbyś wytłumaczyć, bo zwątpiłem.

0

Sprawdz na co pozwala ci licencja ktora masz pod względem prawnym a nie technicznym, hasla: deploy, dystrybucja. Z tego co pamietam interbase dołączany do IDE pozwalal na instalacje u klienta ktory ma maks 5 uzytkownikow ale to bylo wieki temu i moglo sie zmienic w kazda stronę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1