Jak wyłączyć debugowanie kodu RTL?

0

Aktualnie podczas debugowania programów używając F7, pod koniec procedury Lazarus wchodzi do plików z RTL (fpc_finalize i cała reszta tych funkcji) - w jaki sposób to wyłączyć, aby debugowany był tylko kod napisany przeze mnie?

0

usuń ścieżki do źródeł RTLa

0

Jest różnica pomiędzy F7 step into a F8 step over, ale po więcej odsyłem np. tu: Debugowanie dotyczy delphi, ale Lazarus trzyma kompatybilność i powinno być podobnie.

0
abrakadaber napisał(a):

usuń ścieżki do źródeł RTLa

Usuwając ścieżkę Katalog źródeł FPC w ustawieniach IDE, przestaje działać uzupełnianie kodu, lecz wciąż wchodzi mi do tych plików.

szopenfx napisał(a):

Jest różnica pomiędzy F7 step into a F8 step over, ale po więcej odsyłem np. tu: Debugowanie dotyczy delphi, ale Lazarus trzyma kompatybilność i powinno być podobnie.

Przecież wiem :|
Ale nie zamierzam skakać po kodzie i ustawiać setek tymczasowych czujek, zwłaszcza że kiedyś jeszcze to działało normalnie.

0

Po co masz wchodzić w funkcje, nawet swoje jeśli wiesz, że są np. przetestowane? F8 i pomijasz sobie kod bez wchodzenia w np. IntToStr. Step Into tylko w wyjątkowych sytuacjach jeśli chcesz zejść poziom niżej. Trzymanie cały czas F7 jest bez sensu.

0

Zdaję sobie z tego sprawę, lecz rozpatrz taki przykład:

FunkcjaX(FunkcjaA(), FunkcjaB());

Bez ustawiania czujek i/lub używania F7, nie da rady wejść do FunkcjaX - a jeżeli po drodze w FunkcjaA i/lub FunkcjaB używane są rekordy lub stringi, Lazarus wchodzi do kodu RTL.
(przy czym breakpointy są o tyle niewygodne, że musiałbym zatrzymać wykonywanie na tej linijce, skoczyć do FunkcjaX (ponieważ jest też wywoływana wcześniej), ustawić breakpoint, F8/F9, pozbyć się breakpointu i od nowa za każdym razem)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1