[DELPHI] Jak u?żywać komponentu FindDialog ?

0

Mam sobie memo a w nim jakiś tekst. Jak wyszukać w memo tekst przy użyciu komponentu FindDialog ?

0

FindDialog + F1--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Pomoc do Delphi po polsku. http://www.4programmers.net/forum/index.php?action=show&id=21335&c=2

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

Gdybym zrozumiał helpa to bym tego pytania nie zadawał.

0

Komponet FindDialog sam Ci nieczego nie znajdzie. Musisz sam napisac procedure szukajaca, uzywajac funkcji Pos lub metody TRichEdit.FindText. Nawet jesli helpa nie jestes w stanie rozumiec (a szkoda, ale Twoja strata), to mozesz chyba przeanalizowac przyklad, ktory jest w helpie...

Dla ulatwienia, oto i on:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);

begin
FindDialog1.Position := Point(RichEdit1.Left + RichEdit1.Width, RichEdit1.Top);
FindDialog1.Execute;
end;

procedure TForm1.FindDialog1Find(Sender: TObject);
var
FoundAt: LongInt;
StartPos, ToEnd: Integer;
begin
with RichEdit1 do
begin
{ begin the search after the current selection if there is one }
{ otherwise, begin at the start of the text }
if SelLength &lt&gt 0 then

  StartPos := SelStart + SelLength
else

  StartPos := 0;

{ ToEnd is the length from StartPos to the end of the text in the rich edit control }

ToEnd := Length(Text) - StartPos;

FoundAt := FindText(FindDialog1.FindText, StartPos, ToEnd, [stMatchCase]);
if FoundAt &lt&gt -1 then
begin
  SetFocus;
  SelStart := FoundAt;
  SelLength := Length(FindDialog1.FindText);
end;

end;
end;

--Pawel {Delphi 6 Personal}

Po pierwsze: naciśnij F1

0

Qba napisał:
Gdybym zrozumiał helpa to bym tego pytania nie zadawał.

Jest przykład. Znajomość angielskiego jest w tym wypadku zbędna.--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Pomoc do Delphi po polsku. http://www.4programmers.net/forum/index.php?action=show&id=21335&c=2

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

Wiecie co. To chyba mam jakiegoś okrojonego helpa. Opis poszczegulnych funkcji jest ale przykładu nigdzie nie ma.

0

Qba napisał:
Wiecie co. To chyba mam jakiegoś okrojonego helpa. Opis poszczegulnych funkcji jest ale przykładu nigdzie nie ma.

TFindDialog -&gt Methods -&gt Execute -&gt Example--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Pomoc do Delphi po polsku. http://www.4programmers.net/forum/index.php?action=show&id=21335&c=2

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

Qba napisał:
Wiecie co. To chyba mam jakiegoś okrojonego helpa. Opis poszczegulnych funkcji jest ale przykładu nigdzie nie ma.

Poza tym wrzucilem Ci ten przyklad powyzej... jakbys nie zauwazyl--Pawel {Delphi 6 Personal}

Po pierwsze: naciśnij F1

0

Zauważyłm przykład i wielkie dzięki. Żeczywiście ten przykład tam jest. Nie zauważyłem go. Dzięki za pomoc. {hello}

0

Niechcąco czytałem forum i najechałem na ten post. Mam pytanko: a jak zrobić, aby procedurka ta wykorzystywała zaznaczenie kierunku szukania tekstu (góra/dół) w find dialog? Najlpiej prosiłbym o jakieś przykład.

0

Niechcąco czytałem forum i najechałem na ten post. Mam pytanko: a jak zrobić, aby procedurka ta wykorzystywała zaznaczenie kierunku szukania tekstu (góra/dół) w find dialog? Najlpiej prosiłbym o jakieś przykład.

Używaj TSynEdit a nie TMemo :)

--
Vogel [Delphi 6 PE]

Life is just a dream, you know...
[Cowboy Bebop]

0

hej ale ja uzywam richedit !!!!

0

hej ale ja uzywam richedit !!!!

SynEdit rulez

--
Vogel [Delphi 6 PE]

Life is just a dream, you know...
[Cowboy Bebop]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1