Zakup Delphi - różne wersje

0

Przymierzam się do zakupu Delphi EX3 i zastanawiam się miedzy Professional a Enterprise

Aba moją "Local/embedded database connectivity to InterBase and MySQL"

a Enterprise dodatkowo

Client/Server database connectivity for leading database servers including Microsoft SQL Server, Oracle, Sybase, DB2, Informix, InterBase, ODBC and more

Generalnie opieram się na programach w których używam tylko mysql np program do obsługi sklepu internetowego. Tylko mam pewną wątpliwość czy wersja Professional nie umożliwia czasami obsługi mysql tylko lokalnie?

0

U Embarcadero to możesz dostać różne odpowiedzi, ale spróbuj zapytać tutaj:

http://www.devart.com/mydac/

Jedna z historyjek klientów wskazuje nawet na to że z Proffesional powinno działać.

Tzn. jeśli ich komponenty działają z Proffesional, to kupujesz samo Professional i testujesz czy Ci działa MySQL.
Jeśli nie to kupujesz MyDAC i i tak jesteś do przodu.

Ale najlepiej byłoby to wiedzieć od kogoś kto tę ściężkę przetarł.

0

W razie czego możesz sobie pobrać z ich strony wersję Trial Delphi XE 3 i przetestować. Ja ostatnio pobierałem Triala XE 3 i wszystko poszło ok.

0

Triale sa, ale tylko wersje architect czyli tak na prade jest to troche problematyczne, bo nie kazy chce kupywac architecta.

0

Pobrałem triala z tym że jest tylko wersja Architect

Wersja trial nie pozwala także instalować żadnych dodatkowych komponentów

0

ale to nie chodzi o to, że nie możesz z wersji profesional połączyć się ze zdalną bazą! Chodzi o to, że nie możesz tego zrobić DBXami natomiast możesz doinstalować sobie komponenty dodatkowe, które to potrafią. Polecam zresztą AnyDAC, co prawda płatny ale wart swojej ceny, szczególnie że obsługuje większość popularnych SZBD

0

a ile kosztował AnyDAC? W chwili obecnej zawiesili sprzedaż.

0

@vpiotr
Tak zaglądałem na stronę Embarcaradero bo pobierałem wersję Trial Delphi XE 3. Trzeba się tam zarejestrować po czym dostaniesz od nich maila z kluczem do rejestracji. Instalacja trwa długo bo dane pobierane są przez internet:
Delphi XE 3 Trial:
http://www.voila.pl/195/llh3w/index.php?get=1&f=1
http://www.voila.pl/196/6a1bx/index.php?get=1&f=1
http://www.voila.pl/197/0j6fa/index.php?get=1&f=1

0

Tak to prawda że wersja Professional pozwala na łączenie tylko z lokalną bazą danych:
http://www.itwriting.com/blog/6431-delphi-xe3-professional-downgraded-to-local-databases-only.html

0

Jeszcze zastanawiam się nad jedną kwestią. Kupując Delphi EX3 można pobrać jedną z wcześniejszych wersji delphi np 7. Ciekawe tylko w jakiej wersji. Swoją drogą cały czas pisałem programy w Delphi 7 i mam mieszane odczucia że programy w EX3 będą lepsze. Sam plik wykonywalny waży prawie 10mb nawet pomimo skonfigurowania kompilatora na "Relase"

Czy waszym zdaniem wersje EX nie są przebajerowane? Np to programowanie graficzne łączenie strzałkami

0

Komponent AnyDac trzeba kupić za 1200zł i odnawiać co rok za kwotę 770zł. Wiec nie wiem czy nie wybrać czegoś innego.

0

Delphi 2009 – Delphi dla Windows obsługujące Win32. CodeGear oficjalnie zapowiedziało, że ma zamiar standaryzować i rozwijać język Delphi. Do języka wprowadzono typy generyczne, metody anonimowe i obsługę składniową dla Unicode ze strony języka.

 
type
  TGenericContainer<T> = class
  Value : T;
 end;


var
  genericInt : TGenericContainer<integer>;
  genericStr : TGenericContainer<string>;
begin
  genericInt := TGenericContainer<integer>.Create;
  genericInt.Value := 2009; // tylko integer
  genericInt.Free;

  genericStr := TGenericContainer<string>.Create;
  genericStr.Value := 'Delphi Generics'; //tylko string
  genericStr.Free;
end; 

Delphi 2010 - wydano 25 sierpnia 2009 roku. Jest to druga wersja środowiska Delphi, która obsługuje Unicode. Nie niesie dużych zmian w stosunku do Delphi 2009. Zawiera nowy, ulepszony system RTTI. Nowy system skutkuje tworzeniem większych plików wykonywalnych niż w poprzednich wersjach Delphi. Delphi 2010 posiada wsparcie dla Windows 7, oraz dla ekranów dotykowych i gestów (nowe kontrolki VCL).
RTTI 2010:
http://robstechcorner.blogspot.com/2009/09/delphi-2010-rtti-basics.html

Delphi XE - wydano 30 sierpnia 2010 roku. Dodano kilka narzędzi do środowiska takich jak AQtime (wersja standard), CodeSite (wersja express), Beyond Compare, zapewniono integrację z Subversion w IDE, dodano kontrolki do współpracy z Windows Azure oraz do przetwarzania w chmurze obliczeniowej Amazon EC2, oraz dokonano kilku ulepszeń w języku (między innymi rozszerzono funkcjonalność TStrings i Date/Time), dodano unit RegularExpressions zawierający zbiór rekordów, które są analogiczne do klas regex w .NET Framework.
RegExp:
http://www.finalbuilder.com/Resources/Blogs/PostId/413/Getting-Started-with-Delphi-XEs-Regular-Expressio.aspx

Delphi XE2 is supplied with both the VCL, and an alternative library called FireMonkey that supports Windows, Apple Mac OS X and the Apple iPhone, iPod Touch and iPad portable devices.

Delphi XE3 natively supports both 32-bit and 64-bit editions of Windows (including Windows 8), and provides support for Apple Mac OS X with the Firemonkey 2/FM² framework

0

Ok zwracam honor, na głównej stronie teks wprowadza użytkownika w błąd dopiero w licencji angielskiej jest to opisane szczegółowo. Czyli aktualizacji nie musimy robić.

Natomiast większość komponentów możemy kupić z kodami źródłowymi lub bez nich. Te pierwsze są przeważnie 30-50% droższe. I czy warto? Wydaje mi się że jak już coś jest dobrze napisane to NIE MA sensu przerabiać w kodach czegokolwiek. Jakie jest wasze zdanie?

0
Rafał D napisał(a):

Ok zwracam honor, na głównej stronie teks wprowadza użytkownika w błąd dopiero w licencji angielskiej jest to opisane szczegółowo. Czyli aktualizacji nie musimy robić.

Natomiast większość komponentów możemy kupić z kodami źródłowymi lub bez nich. Te pierwsze są przeważnie 30-50% droższe. I czy warto? Wydaje mi się że jak już coś jest dobrze napisane to NIE MA sensu przerabiać w kodach czegokolwiek. Jakie jest wasze zdanie?

Warto. O ile chcesz zachować ciągłość biznesu - przynajmniej jedną licencję kupić ze źródłami.
Bo co jeśli producent komponentów się zwinie i trzeba będzie zaktualizować IDE (bo jako jedyne będzie obsługiwało np. 128 bitów)?
Mając źródła można dokonać aktualizacji samodzielnie. Bez nich musisz zmieniać komponenty na akurat dostępne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1