[D7] Zniknięte okno główne Delphi

0

Zniknęło mi okno główne Delphi (to z paskami narzędziowymi i paletą komponentów). Pozostałe okna typu Edytor kodu, Okno projektu Formatki, Object Inspector i Object TreeView są, ale główne wcięło.

Przegrzebałem rejestr i katalog Delphi, ale jakoś nie potrafię znależć gdzie Delphi zapisuje sobie pozycję okien. Dłubałem po googlach, ale też nie za bardzo znajduję właściwe odpowiedzi (albo cholercia nie potrafię zadać prawidłowego pytania).

Anyway. Czy ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie ?

0

Reinstall i będzie po sprawie ;)

1

Reinstall nie wchodzi w gre.

Przepraszam za zawracanie glowy znalazłem rozwiązanie.

For future generations:

  • Delphi 7 przechowuje pliki ustawień desktopu w katalogu %DELPHI_ROOT%/Bin - pliki z rozszerzeniami *.dst
  • Delphi 7 Przechowuje ustawienia domyślnego desktopu w rejestrze pod HKCU\Software\Borland\Delphi\7.0\Session w kluczu DesktopName (REG_SZ) w którym podana jest nazwa pliku z ustawieniami (bez rozszerzenia - więc jeżeli plik nazywa się default_desktop.dst, to w rejestrze ma być wartość default_desktop)
  • Z działającej instancji Delphi (innego komputera) przegrywamy dowolny plik .dst do wskazanego wyżej katalogu, ustawiamy parametr w rejestrze. Restart Delphi i ma działać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1