INTRAWEB-podstawowe pytani

0

Witam.
Wczoraj zainteresowało mnie środowisko INTRAWEB w Delphi.
Ktoś może mi wyjaśnić do czego konkretnie służy? co można zdziałać?
Bardzo mało informacji można znaleźć w necie, ale z tego co rozumie można w nim tworzyć strony i aplikacje internetowe po prostu pisząc w starym poczciwym delphi?

No i....jak i co opublikować na serwerze, chodzi o kod wynikowy już gotowej aplikacji. Po stworzeniu i skompilowaniu np.najprostszego programiku typu "hello world" kodem wynikowym powinny być jakieś pliki HTML, czy PHP. U mnie jest tylko exe, więc jak to wrzucić na serwer.

Macie jakieś ciekawe linki do tutoriali?
pozdro ;)

0

Po stworzeniu i skompilowaniu np.najprostszego programiku typu "hello world" kodem wynikowym powinny być jakieś pliki HTML, czy PHP. U mnie jest tylko exe, więc jak to wrzucić na serwer.

Dlaczego niby PHP? Przecież to Delphi. Poza tym tworzysz tutaj aplikacje dynamiczne, więc wynikiem kompilacji jest faktycznie EXE. A żeby tego używać na serwerze potrzebujesz mechanizmów takich jak ISAPI: IntraWeb jako ISAPI

Zobacz jeszcze: Rozdział 19

Gdzieś jeszcze na forum ktoś (chyba Mariusz Jędrzejowski) bardzo intensywnie wychwalał IntraWeb, poszukaj pod tym hasłem na 4p.

0

nie koniecznie exe.. mozna zrobic projekt kompilowany do DLL apachowego.. wrzucasz na serwer i dziala

0

i właśnie wrzuciłem plik DLL na serwer , a po wywołaniu go z przeglądarki, rozpoczyna się jego pobieranie.

0

zlinkowałeś moduł? nie.. to jak ma dzialac?

po pierwsze google.. i nie mów że nie ma bo znalazłem w 3 sekundy 10 artykułów o intraweb i sposobie wykorzystania

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1