Zeos i problem z instalacja

0

Kiedy chce zainstalowac komponenty mam taka wiadomosc:

Cannot load package 'ZCore.' It contains unit 'ZMessage,'which is also contained in package 'dclusr70'

Mam delphi 7, i nie wiem czy mam Zmesaage usunac z dclrusr i gdzie to jest ta paczka zeby cos usunac z niej ? aaaa pomocy

1

Jaka to wersja Zeos'a jeśli 6.5.1 to było coś w tym stylu podczas instalacji.

6.1.3 6.6.5 oraz 6.6.6 instalują się bez problemowo.

Delphi 7 Profesional

Instalacja

  1. Wybieramy z menu File->Open i otwieramy plik \packages\delphi7\ZeosDbo.bpg.
  2. Wybieramy z menu Compile->Compile All Projects.
  3. Wybieramy z menu View->Project Manager.
  4. Wyświetli się okno 'Project Manager'. Klikamy prawym przyciskiem na komponent ZComponent.bpl i wybieramy z menu kontekstowego 'Install'.
  5. Powinno pojawić się okno informacyjne z listą zainstalowanych komponentów.

Na samym końcu listy dostępnych w Delphi komponentów, powinna pojawić się zakładka o nazwie 'Zeos Access'.

To jeszcze nie koniec.

  1. Wybieramy z menu Tools->Environment Options.
  2. Pojawi się okienko 'Environment Options', w którym przechodzimy do zakładki 'Library' i dopisujemy do pola 'Library path' cztery katalogi:
  • /src/component/
  • /src/core/
  • /src/dbc/
  • /src/parsesql/
  • /src/plain/

Ja zainstalowałem sobie Zeosa w katalogu domowym Delphi pod nazwą "ZEOS_665"

Gdzie $(DELPHI) oznacza katalog domowy Delphi

Przydład:

;$(DELPHI)\ZEOS_665\src\component;$(DELPHI)\ZEOS_665\src\core;$(DELPHI)\ZEOS_665\src\dbc;$(DELPHI)\ZEOS_665\src\parsesql;$(DELPHI)\ZEOS_665\src\plain

Pozdrawiam

0

ja mam wersje 6.5.1 i wlasnie pisze ze ZMessage jest juz wjakiejs paczce i nie wiem jak edytowac ta paczke

0

podczas instalacji 6.5.1 na delphi 7 zawsze wyskakuje błąd bo ktoś zapomniał postawić średnika
nie patrz na treść komunikatu tylko zobacz na kod lini w jakiej pojawia sie błąd i (postaw średnik czy przecinek
,którego tam brakuje.. już nie pamiętam dokładnie ale 100% to był taki problem)
potem skompiluj ponownie.

Jak zrobisz wstaw to tu do forum i opisz co i jak bo zawsze ten byk po czasie sprawiał kłopoty przy instalacji 6.5.1

Pozdrawiam

0

witam,
ja sobie ściągnąłem wersję 6.6.6. i instalowałem ją tak jak opisał pixel, z tą różnicą że przed zainstalowaniem ZComponent70.bpl zmieniłem mu w opcjach któreś pole z "runtime only" na "designtime and runtime" (zgodnie z poradą: TnT Unicode). Niestety, żadna nowa zakładka się nie pojawiła, otworzyłem /zeoslib/examples/simple/ZSimple i przy próbie kompilacji pojawiło się okienko które mówi że "cośtam nie ma odpowiadającego mu komponentu, usunąć deklarację?" miał ktoś z was jeszcze taki problem?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1