Program do diagnostyki samochodu poprzez LPT

0

Witam, potrzebuję napisać program który umożliwi mi diagnostykę samochodu (komputera) za pomocą laptopa najlepiej przez port LPT. Ma on odczytywać stany logiczne (0 lub 12V : impulsy wychodzące z komputera samochodu trwają po 1 sek i składają się na dwucyfrową liczbę, liczba impulsów określa liczbę.)
Czyli prościej, potrzebny program który zliczy impulsy i zapisze je w formie dziesiętnej.

Znalazłem coś takiego
http://www.freefm.kni.pl/mike/lpt.html

0

jest mozliwosc zczytania bitu z LPT jakas tam cyfra chybapodm 0 do 255 odpowiada jakims tam polaczeniom kabli

wlaczasz timer i sprawdzasz czy minela sekunda odczytujesz stan

0

dobra zle zrozumialem pytanie i pproblem

0

na razie zrobiłem coś takiego
http://rapidshare.com/files/407244802/Diagnsotik.exe
Jest on sterowany ręcznie znaczy się klikaniem w przycisk, teraz mi pozostaje zliczanie impulsów wysyłanych do portu ale nie wiem jak to zrobić ;/

0

A takie pytanko troszkę z innej beczki. Skąd masz protokół komunikacyjny do twojego auta?

0

Wyczytałem w internecie jak zrobić diagnostykę, wszystkie odstępy między impulsami i długości impulsów swiadczące nr kodu oraz znaczenie kodu błędu.

0

Zrezygnowałem jednak z LTP i zrobiłem tak: Kupiłem najtańszą myszkę, podpiąłem przekaźnik pod kółko od myszki - nie obracanie tylko wciskanie, i krótki kodzik który umożliwia sprawdzenie wciśnięcia i działa ;]

0
matigi12 napisał(a)

Zrezygnowałem jednak z LTP i zrobiłem tak: Kupiłem najtańszą myszkę, podpiąłem przekaźnik pod kółko od myszki - nie obracanie tylko wciskanie, i krótki kodzik który umożliwia sprawdzenie wciśnięcia i działa ;]

Powiedz mi, że żartujesz 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
No ale działa [green]

0

Nie żartuje :p. Wysłałbym fote ale coś z komórki wysłać nie moge :]

0

Ale teraz co: zakażesz użytkownikowi klikania środkowego klawisza myszy podczas działania programu?

0

To zrobiłem tak chwilowo, bo chciałem z bratem sprawdzić co jest nie tak z samochodem. okazało się że imobilaizer ;p. Teraz mam zamiar kupić Atmege 8, zrobić układ na USB i będzie już lepiej ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1