Edytory tekstu i kompilator pascala

0

Właśnie znów zacząłem sobie kodować w Pascalu tylko że nie bardzo podobają mi się IDE kompilatorów. Wpadłem na pomysł by zamienić je np: na
PSPad 4.5.4
Geany-0.19
RJ_TextEd
ked2140

Mam tylko problem. Nie wiem jak skonfigurować którykolwiek z w/w programów z zewnętrznym kompilatorem np: Free Pascal Compiler lub Borland/Turbo Pascal 7.0
Czy mógłby ktoś mi pomóc i napisać jak należy któryś z tych programów skonfigurować poprawnie do kodowania i uruchamiania oraz kompilowania programów?
I tak zupełnie przy okazji, jaki edytor polecacie?

0

Ja do Pascala używam Edit Plus. To bardziej wypasiony Notatnik niż IDE, ale można pod klawisz skrótu przypisać kompilację i uruchomienie skompilowanego programu, a kliknięcie w błąd kompilatora przenosi w odpowiednie miejsce w kodzie. Brak funkcji debugowania, ale mnie wystarcza.

0

Tak tylko z tego co wiem to EditPlus jest płatny. A ja bym chciał przed kompilacją sprawdzić jak działa program i go tylko uruchomić aby wszystko przetestować.

0

Jeśli chodzi o sam Edytor to ja bym Ci polecał którąś z wersji Delphi np. Delphi 7.
Swego czasu Turbo Delphi było bezpłatne.

Paradoksalnie będziesz miał wszystkie kolorki a obsługa elegancka jak w Wordzie,
ba nawet podkreślenia błędnych poleceń na czerwono są.

Jak nabierzesz wprawy i zahaczysz o Delphi konsolowe to będziesz mógł spokojnie robić projekty pod Delphi a potem w 1 minutę przerabiać na Turbo Pascala 7.0 o ile jest taka konieczność.
Jedyny warunek jeśli chcesz kompilować a nie tylko edytować pod Delphi to trzeba pamiętać
że np. zakresy liczby w TP7.0 i Delphi są inne sprawdź np. Integer; ale już Byte są takie same.
Delphi ma większy zakres poleceń ale zawiera też stare - te z Turbo Pascala.

0

No i jeszcze byl Borland Pascal for Windows (dla 3.11) lata temu na tym pracowalem ale musze przyznac ze na temte czasy bylo to wypasione ide.

Ale podobnie jak koledzy polecalbym Delphi po co sie katowac ? No jeszcze pewnie emacs'a sie da przystosowac

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1