Pobieranie pliku od danego momentu

0

Siemano ;) Mam taki problem. Piszę program do pobierania plików z internetu, jednak nie wiem jak zrobić wznawianie pobierania. przeszperałem internet jednak niczego nie znalazłem. Znalazłem kilka artykułów (głownie 4p) jak wznowić transfer, jednak jak zatrzymiemy pobieranie, uruchomimy program na nowo, to program tak naprawdę pobiera plik od nowa i wznawia dopiero od momentu, kiedy rozpocznie pobierać tego czego jeszcze nie pobrał wcześniej.

Czy jest jakiś sprawdzony sposób, który rozpoczyna pobieranie np od środka pliku? np od 400kb do końca?
Programy typu IDM czy FlashGet nie mają problemów ze wznawianiem. Teoretycznie funkcja

InternetSetFilePointer(inURL,rozmiarPliku,nil,0,0);

Powinna załatwić sprawę jednak tak nie jest :( Jak inaczej można pobrać plik od danego miejsca? metoda jest nie ważna, może to być nawet przez TIdSMTP byle działało :D :D :D Bardzo proszę o pomoc :)

0

podejrzyj msdn: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa385113%28VS.85%29.aspx
nie wiem czy to coś zzmienia względem czego napisałeś ale powinno być chyba
InternetSetFilePointer (hPlik, odleglosc, NULL, FILE_BEGIN, 0)
gdzie odleglosc to rozmiar w bajtach tego co już jest ściągnięte

0

Niestety to nie pomaga :( Program nadal zawiesza się do czasu gdy nie zacznie pobierać tego czego jeszcze nie pobrał. nie ma jakiegoś innego sposobu na pobieranie? Bardzo proszę o pomoc, jest to dla mnie ważne.

//edit

A jak by tak pobrać to co już się pobrało z pamięci cache? Jak wiadomo ona jest kasowana, a czy da się zwiększyć czas tego co trzymane jest w cache? lub jakoś "podłożyć" ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1