Problem z Ttreeview

0

Witam, jest mi bardzo potrzebna wasza pomoc otóż nie mam pojęcia jak za pomocą dwukrotnego kliknięcia jakiegoś obiektu w TTree zrobić magiczną sztuczkę aby ta rzecz znalazła się w polu Edit , chodzi mi głównie o napis.

0

W zdarzeniu onClick:

Edit1.Text := TreeView1.Selected.Text;
0

dziękówa teraz pokombinuje z podwójnym kliknięciem

0

OnDoubleClick() ? ;p

0

Przemo_90: już Tobie odpowiedziałem w innym wątku, po co dublujesz posty. Napisz raz w jednym dziale i.

0

Sorki za problem z dublem , mam jeszcze 2 pytania otóż jaka jest komenda na podliczenie cyfr które znajdują się w listboxie , ilość tych liczb jest zmienna , oraz wyskakuje mi taki błąd który nie mam pojęcia co oznacza cannot access protected symbol TControl.Text . Wujek google tym razem mnie nie uratował więc piszę tutaj.

0

Z takim komunikatem o błędzie jak piszesz się nie spotkałem, a rozumiem że chcesz zsumować liczby, które są w
kolejnyuch wierszach ListBoxa. Jeśli tak to najprostsze rozwiązaniem ze sprawdzaniem poprawności masz poniżej.

var
  I, Liczba, KodBledu, Suma : integer;
begin
  Suma := 0;
  for I := 0 to ListBox1.Items.Count - 1 do
  begin
    Val(ListBox1.Items[I], Liczba, KodBledu);
    if KodBledu = 0 then
    begin
      Suma := Suma + Liczba;
    end;
  end;
  ShowMessage('Suma liczb z listy to: ' + IntToStr(Suma));
end;
0

dzięki bardzo olesio bardzo mi pomogłeś

0

Kurde i znów mam problem eh . Otóż idea mojego pomysłu było tak że mam pewny edit w którym będzie przeważnie taki tekst Karta Graficzna | 250 zł i chciałbym aby ten tekst rozdzielał się na dwa listboxy w pierwszym text w drugim liczba ale wyskakuje mi error tutaj wypociny które zrobiłem :
var
calosc, nazwa, cena, cena_bez_zl, zl : String;
cena_liczba : Integer;
begin
calosc := Edit3.Text;
SplitString(calosc, '|', nazwa, cena);
nazwa := Trim(nazwa);
cena := Trim(cena);
SplitString(cena, ' ', cena_bez_zl, zl);
cena_liczba := StrToInt(cena_bez_zl);
ListBox1.Text := nazwa;
ListBox2.Text := IntToStr(cena_liczba);

0

Do pokazywania danych w kilku kolumnach służy nie ListBox tylko raczej ListView z palety Win32.
Do wprowadzania wartości polecam zróbić dwa (lub więcej jeżeli potrzeba) osobne pola edycyjne
dla nazwy i ceny. Później sprawdzaj funkcją TryStrToFloat jeżeli ma to być liczba z groszami czyli
jak zakładam z separatorem dziesiętnym oddzielającym złotówki od grozszy. Przenalizuj sobie to
jak sprawdzam klawisze w OnKeyPress dla XEdit w kodzie programu pod poniższym adresem, no
tylko jak Ty chcesz wprowadzać ceny to usuń minus z "Key in ['0'..'9', '-', #8]" bo jak wiadomo
nie ma ujemnych cen. Ów kod był kiedyś napisany na tym forum dla jednego leniwego pytacza.
http://www.speedyshare.com/files/22824529/leniwy_wladek.rar

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1