[delphi]Szukanie formy po nazwie klasy

0

Witam
czy jest sposób żeby sprawdzić czy forma o podanej klasie istnieje, i jeśli istnieje to ją zamknąć jeśli nie jest dla nikogo owner'em ? Mam to napisane w WinApi, ale potrzebuję jeszcze sprawdzić czy gdzieś w hierarchi okien, czy to moje nowe okno poza byciem nie jest jeszcze czyimś owner'em (tego jeszcze nie wiem jak w winapi to załatwić).

Problem jest do rozwiązania prosty, jeśli operujemy na zmiennych reprezentujących okna - na zmiennych mam to teraz zrobione i dla każdego trzeba pisać proc. do otwierania okna :(
A ja bym chciał po stringu sięgać po wszystko (string jako nazwa klasy lub nazwa zmiennej reprezentującej okno)

Da to radę ładnie zrobić ?
Pzdr

0

Wersja uproszczona :-(

jak w winapi przeszukać na podstawie THandle okna czy jet czyimś ownerem ?

0

Co masz na myśli pisząc Owner? Chodzi o to czy okno nie jest rodzicem innego? Jeżeli tak to można by coś takiego lecisz po wszystkich oknach np. za pomocą EnumWindows i EnumWindowsProc robisz coś takiego:

isOwner:= (hTwojegoOkna = GetWindowLong(hZnalezionegoOkna, GWL_HWNDPARENT));
0
kAzek napisał(a)

Co masz na myśli pisząc Owner? Chodzi o to czy okno nie jest rodzicem innego? Jeżeli tak to można by coś takiego lecisz po wszystkich oknach np. za pomocą EnumWindows i EnumWindowsProc robisz coś takiego:

isOwner:= (hTwojegoOkna = GetWindowLong(hZnalezionegoOkna, GWL_HWNDPARENT));

a nie latwiej po prostu zrobic EnumChildWindows() dla danego okna i sprawdzic ilosc "wynikow"?

0

cimak otóż nie łatwiej ponieważ EnumChildWindows zwraca także kontrolki edity, buttony itd. a więc chyba to wprowadzi więcej zamieszania?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1