Zmienne sesyjne w javie

0

Witam

Dzięki ogromnej pomocy przeróżnych forów, w tym tego [ patrz parę postów niżej ] udało mi się sfinalizować dwa tyci tyci projekciki, a mianowicie aplet logowania i rejestracji, w sam raz na stronę, aplety oczywiście łączą się z bazą danych w celu zweryfikowania usera bądź też założenia nowego konta.

Prawdziwe perełki :d :-)

Teraz w skutek długich godzin nocnych przemyśleń, zrodziło się we mnie pytanie; " no tak, wszystko fajnie, user się zaloguje itd. ale skąd u licha serwer ma wiedzieć, że dany użytkownik się zalogował i ba skąd ma wiedzieć jaką treść mu wysłać ". [ W tym momencie duma z apletów odrobinę zmalała :d ]. Zerwałem się więc z łóżka i wygoglałem coś o zmiennych sesyjnych [ kiedyś mi to śmignęło przy okazji godzinnej randki z pehapem ], i tu moja prośba; czy jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć jak to się implementuje w javie? Czy w ogóle jest taka możliwość?

0

A co to za server? Jakis Twoj wlasny? WWW? Tomcat?
Pytam bo czegos nie rozumiem - jesli masz aplet, to na co Ci sesje? Przeciez applet to aplikacja stanowa, czyli jak sie w niej zalogujesz to moze zapamietac ze jestes zalogowany czy nie?
Opisz dokladniej co chcesz zrobic, bo nie do konca rozumiem.
W servletach sesje z autentykacja maja tyle wspolnego, ze jesli jestes zalogowany, i wygasa sesje http, to rowniez jestes wylogowywany, i nic wiecej. Mozesz natiomiast jakis swoj mechanizm zaimplementowac za pomoca sesji, ale za malo mamy informacji zeby cos podpowiedziec.

0

wybacz, godzinny poranne, a mnie z tego co widzisz tłumaczenie nie idzie najlepiej = ). To może ja od początku :D, no więc dostałem za zadanie zrobić panel logowania i tworzenia użytkownika, jako że phpowiec ze mnie żaden, a deadline gonił, zdecydowałem się na javke. Stronka ma działać mniej więcej tak: User loguje się i może zauploadować parę plików [ upload nie moja rzecz, więc izi ]. Jeżeli usera nie ma, może sobie stworzyć konto. To chyba z grubsza tyle, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Serwer hmm cholibka klasyk jakiś, na razie jadę na xampie i na tym też będę prezentował swoje "cudo".

0

Mowisz ze ktos inny ma zrobic cos innego - w jakiej technologii to robi?
Ogolnie to wydaje mi sie ze namieszales z tym apletem niepotrzebnie, raczej powinienes to zrobic na servletach / JSP, tam jest to banalna sprawa.
Jak sie zalogujesz w aplecie, to musisz jakos przekazac informacje zainteresowanym stronom ze ten ktos jest zalogowany. Mozesz zaimplementowac to za pomoca cookisow - jak sie zalogujesz, dodajesz cookisa z jakastam wartoscia, np 'user=iie' i taki cookies bedzie pozniej wysylany z kazdym requestem do tej stronki. Applet moze czytac i pisac cookisy, poszukaj w necie jak to zrobic. Ogolnie moim skromnym zdaniem tymi apletami niepotrzebnie sobie namieszales. Prawdopodobnie rowniez i innym z projektu, bo jakos ciezko dosc widze aaby applet tworzenia uzytkownika i logowania ladnie smigal z reszta stronki np w php.

0

no cóż, nie powiem, żebyś mnie pocieszył. = (. Czy jest duża różnica między apletem, a servletem? Da się jakoś jedno przerobić na drugie? Czy trzeba skuć kod? Coś tak czułem, że za łatwo poszło z tym wszystkim. No cóż. Ale kurcze sam aplecik tworzenia usera chyba może zostać nie? Chodzi głównie o dodanie człowieka do bazy danych więc to nie ciągnie za sobą tych ciastek itd.

0

Aplet działa na komputerze klienta, servlet na serwerze, to główna różnica.

Jeśli piszesz aplety, to prawie tak, jakbyś pisał aplikacje okienkowe, tylko że siedzą sobie w przeglądarce.
Jeśli piszesz servlety, to tak jakbyś pisał kod w php, działający na serwerze...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1