[Delphi] Komunikacja międzyprocesowa z DLL

0

Witam
Pisze wtyczkę do pewnego programu nazwijmy go X którego zadaniem jest włączenie mojej biblioteki DLL.
Biblioteka ta ma za zadanie między innymi komunikowanie się z aplikacją matką do której będzie przekazywać pewne informacje i je od niej odbierać. Postanowiłem użyć do tego celu komunikatów Komunikaty Wysyłanie komunikatów z biblioteki DLL do aplikacji matki działa bez żadnych problemów, pobieram uchwyt okna i wysyłam komunikat przez PostMessage schody zaczynają się w momencie kiedy to muszę coś wysłać do biblioteki.
Biblioteka nie posiada uchwytu okna, mogę pobrać uchwyt do aplikacji X, ale to i tak nic nie zmieni bo nie mam zielonego pojęcia jak go później przechwycić w tej bibliotece. Utworzenie dodatkowego okna np. dynamicznie nie wchodzi w grę bo aplikacja X działa na FullScreen. Może ktoś opisać jak ominąć ten problem?

Czytałem też nieco na temat NamedPipes i w ostateczności będę kombinował coś z nimi, ale wolał bym zrobić to na komunikatach bo wydają się prostsze i do moich celów zupełnie wystarczające.

0

jeśli chcesz wysyłać komunikaty to musisz mieć okno albo wątek który będzie je odbierać. możesz utworzyć niewidoczne okno, które nie będzie przeszkadzało w fullscreen.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1