Blokowanie myszki

0

Witam, chcialem dowiedziec sie o jakims innym sposobie blokowanie myszki niz ClipCursor oraz sposobu ktory rowniez gdzies znalazlem na blokowanie myszki i klawiatury jednoczesnie...
(http://www.delphi3000.com/articles/article_2262.asp?SK=)
Chcialbym tak zablokowac myszke zeby dzialalo SetCursorPos.
Za pomoc z gory dzieki, jezeli temat nadaje sie do newbie to przepraszam :)

Pozdrawiam, azgon.

0

ClipCursor i SetCursorPos sie nie wykluczaja... mozesz przyklipic (chyba utworzylem nowe slowo, chodzi m io uzycie ClipCursor) kursor w nowym miejscu. trzeba tylko chwile nad tym pomyslec, wiem ze sie da bo kiedys tak sam robilem - jak dokladnie nie pytaj bo nie pamietam ;]

0

Tak sie sklada ze w mojej aplikacji robie takie ze tak to ujme animowane przesuwanie kursora, wszystko w petlach sie robi az do momentu kiedy kursor "dojedzie" w miejsce docelowe, wiec jezeli dodal bym do petli ustawianie "clip areny" na null, potem ustawienie nowej pozycji i zawezenie "klip areny" do pola 1pixel na 1pixel w nowej pozycji kursora, to mysle, ze spowolnilo by to wszystko troche, a druga sprawa, ze i tak kiedy wykonuje sie staly ruch myszka to w momentach kiedy kursor nie jest sklipowany :) kursor przesuwa sie delikatnie :/
Naprowadzajac szukam czego jak

ShellExecute(Handle,'open','rundll32','mouse,disable',nil,SW_SHOWNORMAL);
tylko ze na winXP i w gore.

Jezeli ktos ma jakies inne sugestie to chetnie poslucham.

Pozdrawiam :)

0

wg mnie opoznienie bedzie znikome i niezauwazalne.
ale jak nie, to mozesz sobie zalozyc hooka na mysz, tylko nie wiem czy wtedy nie trzeba bedzie dll'ki dodatkowej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1