delphi punkty

0

Witam,
nie za bardzo wiem gdzie ten temat wstawić więc dam go tutaj, bo związany jest z delphi.
Mianowicie mam pewien problem. Otóż:
czy istnieje uniwersalny wzór na obliczenie odległości między n-punktami?? wzór na obliczenie odległości między 2 punktami -> ab = sqrt( (sqr(x2-x1)) + (sqr(y2-y1)) ) a co jeżeli tych punktów będzie np. 100! i wypisywanie wzorów dla wszystkich możliwości jest chore.

0

Współrzędne punktów zapisać w tablicy i obliczenia wykonywać w pętli.

0

Jak zapamiętasz w jakiś sposób 100! punktów to pogadamy ;). To jednak jest dość spora liczba.

0
pelsta napisał(a)

Współrzędne punktów zapisać w tablicy i obliczenia wykonywać w pętli.

zapomniałem dodać, że te punkty się poruszają. Twoje rozwiązanie nadaje się dla statycznych punktów.

0

Dlaczego?
Po każdorazowym "poruszeniu" punktów oblicz odległość ponownie.

0

zgadzam sie nalezy zbudowac tablice w w petli obliczac odleglosci, dla 100 pkt bedzie to jeszcze moim zdaniem ekonomiczne dla 1000 juz nie. Dodatkowo trzeba zwrocic uwage czy potrzebujemy wynik na juz czy wynik moze byc przedstawiony pozniej.

0

Podstawowe pytanie: szukasz najkrotszej drogi czy dlugosci konkretnej drogi?

0
Szczawik napisał(a)

Podstawowe pytanie: szukasz najkrotszej drogi czy dlugosci konkretnej drogi?

szukam długości konkretnej drogi, tj. między każdym punktem (poruszającym się w danym obszarze) np. a1 z a2, a1 z a3, a2 z a3, itp.
[dodam, że tych punktów w trakcie wykonywania programu może być różna ilość]

adydan napisał(a)

... Dodatkowo trzeba zwrocic uwage czy potrzebujemy wynik na juz czy wynik moze byc przedstawiony pozniej.

wynik tych obliczeń potrzebuję mieć natychmiast, choć małą "zwłokę" można wymusić (np. 5-20s)

0

jesli mozemy miec opoznienie rzedu sekund to mozna zastosowac malo optymalny algorytm a wyniki dostaniemy po niedlugim czasie w najgorszym wypadku kilku sekund czyli zmiescimy sie w ramach czasowych. osobiscie jestem ciekawy jak by to wygladalo i zrobie sobie rano symulacje.

0

Jak zapomnisz o Delphi do obliczen, to GPU/CUDA powinne zalatwiac sprawe.

0

Dzięki Panowie za pomoc [browar] już sobie poradziłem z tym problemem :) rozwiązanie: pętle + tablica (array of TJakiśRecord)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1