Zaawansowane kolorowanie StringGrida

0

Uszanowanko!

Pytania moje dotyczą komponentu StringGrid, a ściślej rzecz ujmując zwiazane są z rysowaniem. Ażeby nie marnować pikseli na zbędne litery przechodzę od razu do meritum:

  1. Kolor siatki - czy i jak ją można zmienić;
  2. Grubość linii siatki - w prawdzie jest opcja jak GridLineWidth, ale nie pogrubia linii tylko jakby zwiększa odlęgłości komórek od niej;
  3. Ramka zaznaczenia - tzn. coś podobnego jak jest np. w Excelu - po zaznaczeniu komórek można je (zaznaczenie) modyfikować poprzez chwytnięcie właśnie za taką ramkę;
  4. Eksport do obrazka - z uwzględnieniem wszystkich kolorów tegoż komponentu;
  5. Płynne scrollowanie - czyli nie skokowe
  6. Na koniec - może ma ktoś pomysł jak efektywnie zapisać StringGrid do pliku uwzględniając wszystkie kolory jego komórek i inne właściwości;
0

Proponuje dać sobie spokój ze StringGrid.
Na palecie ActiveX znajduje sie taka kontrolka jak F1Book. Jest to symulacja Excela w wersji 4.0 ze wszystkimi dobrodziejstwami i jego przeklęstwami. Ma też możliwośc automatycznego zapisu i wczytywania z plików excel. Odwołanie do komórek jest prostsze.
Jedyny mankament w tym, że do działania na komputerze gdzie nie ma Delphi/Excela wymaga 3 plików dll. Można je łątwo dograć do systemu, wszystko jest ładnie opisane w help delphi.

0

W moim posiadaniu znajduje się Delphi 2005 Personal i niestety nie posiadam tego komponentu :-(

0

Component -> Import ActiveX Control

Poszukaj F1Book, lub kontrolki Excela.

0

Miałem kiedyś delphi 7 i tam rzeczywiście było takie menu jednak na chwilę obecną posiadam Delphi 2005 Personal i tam jej nie ma - to menu przedstawia się następująco:

user image
Obrazek

0

Instrukcja jak zainstalować kontrolke ActiveX w Delphi 2005.
http://www.borland.pl/cgi-bin/tip.exe/showtip?mode=1&id_tip=76
Niestety nie mam jak opisać krok po kroku jak to zrobić, ale nie wygląda to na coś trudnego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1