Witam.

Przyda się Matlab.

Chcę przerobić skrypt anfis, tak aby było możliwe optymalizowanie parametrów dla modeli typu Sugeno z funkcjami wyjściowymi różnych typów. Na razie myślę tylko o domyślnych funkcjach: linear i constant.

Nie jest problemem przerobienie anfis.m ani wykorzystanie mex'a.

Na razie usunąłem warunek, który kończy wykonywanie skryptu po sprawdzeniu, że funkcje są różnego typu. W pliku datstruct.c w funkcji static void anfisCheckFisForLearning(FIS *fis).
kilka ostatnich linijek tej funkcji.

Dodałem nową wartość dla parametru order, ustawianą w momencie, gdy są zastosowane różne typy funkcji wyjściowych. Jakie znaczenia ma zmienna order? Wskazuje tylko na typ zastosowanych funkcji czy też bierze udział w uczeniu etc. W pliku datstruct.c w funkcji
static void anfisBuildAnfis(FIS *fis).

Nie mam pojęcia jak zabrać się za debugowanie plików C, nie mam pojęcia jaka powinna być struktura modelu w C. Może się mylę ale czy to nie jest tak, że jeżeli jest wywoływany plik binarny to trafia do niego cześć pamięci z danymi modelu sugeno i dopiero w pliku jest zamieniany na wersje dla języka C. Jak się pozbyć takiego sposobu wykonywania programu na rzecz typowego C?

Może ktoś z Was forumowicze podjął się tego zadania wcześniej?

Liczę na wszelkiego typu sugestie rady. Na życzenie mogę przesłać pliki źródłowe.

Pozdrawiam Marcin.