wylicznie dni - Pascal

0

jak napisać program który liczy ile dni pozostało (lub za ile dni będzię) do podanej z klawiatury daty (data ma być dowolna) do dnia twoich urodzin (datę urodzin użytkownik podaje sam).

0

Zakładam że używasz Delphi, więc:

Help + DaysBetween + StrToDate.

Ale przede wszystkim help.

0

używam pascala

0

A to już będzie bardziej skomplikowane.
1 - datę rozbijasz na dni miesiące lata, lub od razu w takiej formie wczytujesz.
2 - różnicę lat + 1 mnożysz przez ilość dni + dodatkowy dzień za każdy rok przestępny (podzielny przez 4 ale niepodzielny przez 100, chyba że jest podzielny przez 400).
3 - dodajesz dni z daty większej oraz odejmujesz dni z mniejszej. Tu już trzeba nieco zakombinować z miesiącami.

I wsio, trzeba to jeszcze tylko wklepać ;)

0

jak jesteś taki mądry to napisz do początku do końca

0

od
program nazwa programu;

do
end.

0
piuf napisał(a)

jak jesteś taki mądry to napisz do początku do końca

Takie coś to do działu Praca.

Kolega napisał Ci, o masz zrobić. A jeśli Tobie nie chce się wymyśleć algorytmu, to już nie nasza sprawa. My tu jesteśmy od pomocy czysto językowych, ewentualnie porównywania różnych algorytmów, a nie od pisania gotowców - chyba, że w dziale praca.

Może da się to inaczej zrobić - nie wiem, bo w Pascalu się nigdy datami nie bawiłem. Masz dokumentację, więc poszukaj jakie są funkcje i procedury związane z datami w Pascalu.

0

Należy przekształcić obie daty na liczby według algorytmu "julian day" i odjąć jedną wartość od drugiej.

0

znalazłem w google podobny temat do Twojego

http://komputery.katalogi.pl/Pascal_-_program_obliczajacy_ile_uplynelo_lat%2Fmies%2Fdni_pomiedzy_2_datami-t76162.html

Nie mam pascala więc nie sprawdzałem czy to działa

może Ci ten kod z tego linku jakoś pomoże

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1