Rave reports

0

Mam pytanko tworze projekt w rave reports nie uzywajac desinger i chodzi mi o to zeby przy kazdym kliknieciu utworz generowal sie nowy raport podpiety pod 1 projekt ale ... mam jeszcze 2 guziki druk u zapisz i chcialbym aby po kliknieciu drukuj raport zaczal sie drukowac a po zapisie Od razu zapisywal sie jako pdf (zeby nie wyskakiwalo to okienko z execute do wyboru. Ponadto chcialbym aby kazdy nowy raport mial ta sama nazwe a zmieniala sie tylko data utworzenia czyli raport 01.2009 raport 02.2009 itd itd mozecie pomoc ??

0

Wszystko masz w helpie i w artykułach, czy też gotowcach tu na stronie.
Wystarczy przeczytać i ruszyć głową.

Wszystko może z wyjątkiem EKSPORTU(nie zapisu) do pdfa. A to z poziomu RaveReport nie wiem jak zrobić. Musisz poszukać na google.

0

Co do pdf-a to chyba mogę pomóc. Sam walczyłem z tym długo. W założeniu że używasz Rave-a w wersji 5 to jeśli masz w bazie polskie znaki to lepiej daj sobie spokój z komponentem RvRenderPDF. Nie będzie polskich znaków i do tego wszystko się na stronie raportu "porozjeżdża".
Sposób na obejście tego to po prostu zainstalowanie dowolnego programu - wirtualnej drukarki pdf (ja używam bioPDF) i wysłanie raportu na tą właśnie drukarkę. Sprawa jest prostsza niż się wydaje na początku.
Minusem takiego rozwiązania jest, że jeśli masz zamiar rozprowadzać swój program to musisz zadbać, aby na komputerze użytkownika znalazła się wirtualna drukarka. Ale to nie jest problem - tworzysz instalator, który oprócz instalowania programu głównego instaluje wirtualną drukarkę.
A propos - czy ktoś wie czy w nowszych wersjach Rave'a są prawidłowo obsługiwane polskie czcionki w pdf-ie?
W razie pytań o szczegóły "drukowania" pdf-ów z poziomu programu służę pomocą.

0

Jeszcze jedno:
Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz generować raport bezpośrednio, czyli bez okna dialogowego, tylko żeby od razu był podgląd?
Jeśli tak spróbuj podobnie:
procedure TForm1.StronnaA51Click(Sender: TObject);
begin
RvProject1.ProjectFile := Sciezka_Programu + '\Raporty\raport_a5.rav'; //1
RvSystem1.DefaultDest := rdPreview; //2
RvSystem1.DoNativeOutput := False;
RvSystem1.SystemSetups := RvSystem1.SystemSetups - [ssAllowSetup];
Rvproject1.Engine := RvSystem1;
RvProject1.Execute;
end;

  1. lokalizacja raportu - ja np. mam raporty w różnych formatach strony (tu A5) w oddzielnych plikach
  2. Tu określasz co ma się z raportem stać, jeśli "rdPreview" to generuje się podgląd a jeśli np. do pliku to "rdFile". Do oreślenia nazwy pliku służy Rvsystem1.OutputFileName więc nie powinieneś mieć problemu z wygenerowaniem nazy zawierającej datę (jeśli tak to daj znać :-) )

Na formie musisz mieć komponenty z zakładki Rave: RvProject i RvSystem. Jeśli dokonujesz zapisu do plików w formacie HTML, PDF, RTF czy TXT to dodatkowo komponenty RVRenderHTML, RVRenderPDf itd, ale nie polecam - patrz post wyżej.

0

pido dzieki dokladnie o ot mi chodzilo na juz musze oddac to co mam z rvrenderpdf ale przetestuje to co napisales i w nastepnej wersji to poprawie. Mam jeszcze pytanie jesli chcialbym z tego rvrenderpdf zapisac Od razu jako pdf to uzywam rdFile tak ??

RvSystem1.OutputFileName := combobox1.text + date;

Pytanie tylko jak zapisac to jako pdf ?? bo zapisuje sie jako nieznany mi plik

0

spróbuj tak:
RvSystem1.RenderObject := RvRenderPDF1;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1