[DELPHI7] POST i ListView

0

Proszę o pomoc. Korzystam z Delphi 7.

  1. Jak metodą POST zrobić programik ktory wysyla np. plik na odsiebie.com (tam musisz zaznaczyc ze akceptujesz regulamin) jak to zapisac po kliknieciu buttona zeby w delphi wypełnieniu formularza zrobilo sie Checked i wysłało plik( to samo tylko, że na imageshack.us to zrobiłem) ale takie checkboxy to nie wiem. Pomocy!

EDITED ----Rozwiązany problem:
2. Mam ListView1 (dodaje ze 2 items) i mam Edit1 uruchamiam program, zaznaczam jakis itemek na ListView1 i przechodze (stawiam kursor) w Edit1 i czemu dalej nie jest zaznaczone te niebieskie tylko znika (dopóki nie wezmiesz setfocus). Widzialem taki programik ktory ma dobrze zrobione - że widać jak pisze w Edit1 , zaznaczony na niebiesko item. Pomocy!

procedure TForm1.ListView1CustomDrawItem(Sender: TCustomListView;
  Item: TListItem; State: TCustomDrawState; var DefaultDraw: Boolean);
begin
DefaultDraw:=not ((Item.Selected) and (not ListView1.Focused));
end;

Z góry dziękuje za pomoc.

0

Ad 2. Nie wiem jak zrobić aby ciągle był niebieski, bo jeżeli masz ustawioną własnośc ListView
HideSelection na False i dodatkowo w OnClick Edita użyjesz poniższy kod to będziesz miał na
ListBoxie zaznaczony element, ale szarym paskiem, a nie niebieskim. Inaczej się chyba nie da.

    if ListView1.ItemIndex > -1 then
    begin
    ListView1.Items.Item[ListView1.ItemIndex].Selected := True;
    end;
0

da sie jak sie samemu obsluzy rysowanie listviewa

0

Dzięki za zainteresowanie :)

puchi ... a jak rysować tego listview'a? Ja robie i nic mi nie idzie (dodając jakiś obrazek etc.)

0

co do tego zaznaczenia regulaminu to naprawde mnie zastanawia ... a takim PS'em odsiebie uploader jest juz dostepny

0

No wiadomo :)
W wielu formularzach trzeba zaznaczyć jakiś CheckBox...
a co do pytania ciebie o uploader , to mi się pomyliło :D

0

a co do tego regulaminu to nie trzeba go akceptowac bo ty odwolujesz sie Od razu do sktyptu aby upnąć to akceptowanie regulaminu potrzebne jest tylko zwyklym userom aby zobaczyli odpowiedni przycisk przenoszący ich do JS'a

0

no ale jakoś mi nie chce działać? - jak zrobiłem tak jak powiedziałeś (czyli w POST

MyData.AddFile('upfile_0',Edit1.Text,'upfile_0');

)

Ściąga dane te ze strony głównej - czyli nie przechodzi dalej :O

A jeśli by było tak jak mówisz :? to jakby można było np. wyłączyć wysyłanie plików pod publike (tylko prywatnie).

0

a do czego wysylasz tego posta podaj dokladny link jaki dales

0

Lepiej ty podaj kod buttona, który po kliknięciu wysyła plik :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1