Prosty exe wrapper na haslo

0

Witam serdecznie

Przygotowuje sie wlasnie do realizacji calkiem nowego dla mnie pomyslu tzn exe wrappera czyli aplikacji "nakładającej siebie" na plik EXE która podczas uruchomienia bedzie prosila o proste hasło. Zalezałoby mi na tym aby mozna bylo nakładac tego wrappera na juz skompilowany program [ czysty exe bez kompresji upx'em ]. Teraz małe pytanka:

1 czy ktos z szanownych forumowiczów robił juz takie malutkie coś, moze ktoś ma doswiadczenie i mógłby mnie podinstruować [ via GG / Skype ].
2. lub moze wie gdzie mozna znaleŹĆ jakiś demo-source, który spelnialby głowny postulat [ przyklejanie do win32-exe, z hasłem sobie poradze ].

PS. od razu zaznaczam ze nie mam zamiaru pisac kolejnego virusa, jak to pewnie niektorzy pomyslą. Od tego jest ASM , a nie delphi :)

Pozdrawiam serdecznie
RoY

0

Jesli chcesz podkleic plik to zrob to tak samo jak sie podkleja wirusy.

0

Mam na mysli technike w delphi [ sposób podklejenia i wykonywania niepoddklejonego exec'a po wpisaniu hasla]. Jak wiadomo wirusy w delphi to herezja :), a ja niestety ASM'a nie znam wcale. Jesli jest ktos kto moze podac przyklad bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam serdecznie
Roy

0

gdzieś widziałem komponent, który przechowuje w swoich zasobach dowolne pliki, można było załadować plik i go wyodrębnić, może to było by to, miałem do jakieś x lat temu w delphi 5 i chyba miał ikonę kapelusza, ale głowy sobie nie dam uciąć, niestety nie pamiętam jak się to cudo nazywało

0

Na bezrybiu i rak ryba, wiec jesli jakims cudem znalazłbys ww programik, prosze daj znac.

Dziekuje z góry.
RoYaLe

0

To do takich podstaw komponentów potrzeba? Litości.. zajrzyjcie choć do FAQ, poczytajcie o zasobach, zamiast takie herezje na forum pisać.

0

zrób exeka który żąda hasła przy uruchomieniu a potem odczytuje program zapisany po własnym EOF na podstawie nagłówka o stałej długości i przy pomocy strumieni (nie wiem czy by działało, bo jeszcze nie próbowałem, ale na 99,99% powinno). miałoby to plus w przeciwieństwie do komponentów takich jak TPayload. możnaby skonstrouwać program który potrafiłby przechowywać wprawdzie tylko jeden plik (nad tym możnaby było jeszcze popracować), ale za to mogłbyś zmieniać exeka na dowolnego innego. to znaczy możnaby było zrobić samą aplikację do przechowania i wypakowania i drugą, edytor. program przechowujący miałby taką konstrukcję : user image

jakby coś pisz na PW, mam kilka stron z przykładami.

0

A nie da się jakoś prościej ? To jest default ? Nie ma żadnego linka na forum do tej stronki ?

// dopisane:
Ale buzer, działa usuwanie własnych postów, wcześniej chyba tego nie było ;] - sorry za offtop po dwakroć

0

Praktycznie to ten twój wrapper byłby STUBEM.

UPX również wykorzystuje STUB'a do rozpakowania reszty pliku do pamięci. Tyle, że Twój Stub prosiłby najpierw o hasło przed uruchomieniem właściwej aplikacji. Musiałbyś stworzyć program który by pobierał info o plike exe do zakodowania na hasło. Następnie wprowadzał odpowiednie informacje do Stuba i doklejał go np. w nowej sekcji do pliku, po czym przekierowywał by EP (EntryPoint) na poczatek Twojego Stuba. Oczywiście coś takiego łatwo byłoby obejść.

Standardowo, każdy plik EXE dla systemu Windows ma w sobie standardowego Stuba w nagłówku.
Kiedy np. próbujesz uruchomić plik EXE przeznaczony na Windowsa pod DOS'em to zamiast faktycznego programu ruchamiany jest Stub z nagłówka z informacją w stylu: This program cannot be run under DOS czy coś takiego.

Być może udałoby Ci się zastąpić tego Stuba swoim. Niestety miałbyś mało miejsca, więc musiałbyś samego Stuba napisać w ASM.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1