Zmiana kursora

0

Wiem że głupie ale męcze sie z tym i nie wiem co zrobić. Chodzi o to że dla całego programu chcę własny kursor. Ustawiam go za pomocą Screen.Cursor := 1;. Wszystko działa ale tylko częściowo, bo gdy najade kursorem na jakiś border np. od TListEdit, albo gdy klikne prawym przeciskiem myszy wyświetlając PopupMenu to kursor zamienia się na standardowy. To samo dzieje się gdy najade ne pasek tytułowy każdej TForm w moim programie.

0

Już było identyczne pytanie. Szukaj!

0

Jakbym znalazł to bym nie założył tego tematu...

0

Nie, nie kłam, bo nie szukałeś. Na link nie licz bo chcę żebyś wykazał trochę samodzielności.

0

Może jestem nienormalny ale znalezłem(przed założeniem tematu) tylko to http://4programmers.net/Forum/435053?h=kursor#id435053 a odpowiedzi tam nie ma. I nie oskarżaj mnie o kłamstwa.

0

Patrz na mój podpis! Funkcja SetCursor.

0

Znowu mnie bezpodstawnie osądzasz. Google przeglądałem na samym początku i SetCursor jak najbardziej nie działa, nie dość że nie naprawia tego co chcę to nawet w ogóle nie zmienia kursora. I uprzedzając odpowiedź Windows.SetCursor też sprawdzałem i szukałem też coś o WM_SETCURSOR.
ps. Tego linka jednak mi nie chcesz podać, że zmieniłeś linie ataku na google, czy może go jednak nie ma i sam kłamałeś ?

0
SetCursor(LoadCursor(0, IDC_BEAM)); 

Niech stanie się kursor do edycji tekstu.

0

Chodziło chyba o IDC_IBEAM, ja próbowałem SetCursor(Screen.Cursors[crHourGlass]);. Oba polecenia w ogóle nie zmieniają kursora.

0

Wiesz, SetCursor chce typ HCURSOR, a ty mu dajesz VCLowski TCursor. Spróbuj tak :

SetCursor(Screen.Cursors[crHourGlass].Handle);
0

Taki zapis znalazłem też gdzieś na googlach, zresztą to: SetCursor(LoadCursor(0, IDC_BEAM)); też nie działa.
Natomiast SetCursor(Screen.Cursors[crHourGlass].Handle); daje "Record, object or class type required".
SetCursor chce hCursor : HICON

0

To z tego wynika, że nic takiego jak Cursors.Handle nie ma. A jeśli chcesz widzieć co tak naprawdę chce dostać SetCursor, to jest to typ Cardinal.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1