Styl edytora jak w delphi

0

Witam :)

Pisze edytor tekstowy, typu MDI. Chce go zrobić na styl Delphi czyli edytor na osobnej formie a paski narzędzi na osobnej, ale nie mam pojęcia jak...
Ktoś mógłby mi doradzić jak to zrobić ?

0

Zrób formy na paski, to chyba jasne. Zaś co do formy trzymającej wszystko, to zrób formę przezroczystą (Transparent na true, TransparentColor na clFuchsia, Color na clFuchsia, WindowState na wsMaximized, BorderStyle na bsNone) przy czym wtedy każda forma poza ta jest formą dzieckiem, a któraś przy zamknięciu powinna wywołać Close głównej.

0

Na głównej formie to AutoSize:=true (ale wszystkie obiekty muszą mieć Aligna, najlepiej Align:=alTop), dzięki temu okienko nawet po zmaksymalizowaniu zachowa odpowiednią wielkość np. height:=300. Dalej robisz już normalnie, jak każdą inną aplikacje MDI (forma główna FormStyle:=fsMDIForm, zaś dziecko: FormStyle:=fsMDIChild). Pozdrawiam!

0
manfredek napisał(a)

Zrób formy na paski, to chyba jasne. Zaś co do formy trzymającej wszystko, to zrób formę przezroczystą (Transparent na true, TransparentColor na clFuchsia, Color na clFuchsia, WindowState na wsMaximized, BorderStyle na bsNone) przy czym wtedy każda forma poza ta jest formą dzieckiem, a któraś przy zamknięciu powinna wywołać Close głównej.

Eeee.. Słucham? :P Ja osobiście nie rozumiem nic... :D No.. Może trochę się domyślam.

Barszcz ma rację. Forma która trzyma wszystkie otwarte okna MDI nie musi być główną formą. W Delphi (do wersji 7) każde okienko z opcjami (jak Object Inspector) to były właśnie osobne formy, a formą główną był ten pasek na górze ekranu. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1