Kompendium programisty

0

Witam wszystkich :)
Zacząłem na studiach naukę Pascala, konkretnie lecimy z Delphi. Jak to na studiach nie ma co liczyć, że Cię nauczą tylko trzeba się wziąć do roboty i samemu się nauczyć :d Swego czasu uczyłem się C++ także samo programowanie nie jest mi obce. Potrzebuje właściwie zbiór cech/funkcji itp. samego języka. Doszukałem się takich oto ciekawych pozycji:

<url="http://helion.pl/ksiazki/del7ko.htm>Delphi 7. Kompendium programisty</url>
<url="http://helion.pl/ksiazki/de25kp.htm>Delphi 2005. Kompendium programisty</url>

Książki są tego samego autora, także wziąłbym nowszą wersję tj. 2005. Ale trochę zgłupiałem jak zobaczyłem spisy treści (można zobaczyć na stronie Heliona). W nowszej jest trochę o platformie .NET, a w starszej za to jest np. rozdział o rejestrze i plikach INI, którego nie widzę w nowej książce.
Może ktoś którąś z tych książek ma. Doradźcie coś dobrzy ludzie ;]

0

Ja mam drugą pozycję, a pierwsza jest na tym portalu w wersji elektronicznej, link: Kompendium . Myślę, że obie są godne uwagi z tym, że ta pierwsza skupia się na programowaniu Win32, a druga traktuje nieco o programowaniu pod platformę .NET. Podejrzewam, że programujecie w Delphi 7, więc ta pierwsza pozycja będzie odpowiedniejsza.

0

a ja sie dziwie ze szukasz ksiazek... chyba, ze masz naprawde beznadziejnego wykladowce.
jak kiedys programowales to przesiadka na inny jezyk nie powinna byc problemem...
ja programowalem w delphi przez ladnych pare lat, teraz na studiach zaczelismy od javy i nie mam z przesiadka zadnych problemow (no czasami zapominam ze java rozruznia duze i male znaki - dlatego Tobie powinno byc jeszcze latwiej, bo przesiadasz sie na prostszy jezyk).
jedyne czego musisz sie nauczyc to inna skladnia, chociaz i ona jest podobna... moim zdaniem nie kupuj ksiazek, tylko analizuj proste kody zrodlowe i cwicz duzo.

0

Działamy na Turbo Delphi 2006. Chce kupić książkę bo wole mięć takie rzeczy pod ręką. Wiecie, teoretycznie mam łatwiej bo C++ jest trudniejszy, ale problem w tym, że ja proste rzeczy próbuje rozwiązać tokiem myślenia dla C++. Tak to będę miał to w książce, coś potrzebuje zerkam i mam od razu. Nie muszę przelatywać przez szereg FAQ na różnych stronach żeby cokolwiek znaleźć. Oczywiście cenie sobie kompendium 4programmers.net :)

0

jakie studia w jakiej szkole - jakei miasto :) ??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1